• bugünkü sputniknews sitesinde çıkan habere göre ruslar bize ilerde kendi hava savunma sistemimizi yapabileceğimiz şekilde teknoloji transferi yapmayacakmış. linki burda:
    https://tr.sputniknews.com/…turkiye-s-400-transfer/

benim anladığım ise adamlar diyor ki, teknolojik anlamda nasreddin hoca fıkrasındaki gibi önce dikenli tellerle etrafı çevireceksiniz, sonra burdan koyunlar geçecek, tellere takılan yünleri işleyip ip yapacak en sona da kazak örüp satacaksınız. bunu yapacak çap da, zaman da sizde yok, yapılmışını vereceğiz demişler. ha olaki işimize gelmiyor, vazgeçeriz derseniz de geçti bor'un pazarı, sür eşeği niğde'ye. o şemsiye girdi, açamazsınız artık diyorlar. açıkçası pahalıdır, değildir bilmem ama bu ülkenin bu tarz bir hava savunma sistemini almasını, ilerde kendi imkanları ile oluşturulabilmesi açısından bir yerden başlanması gerektiğini düşünüyordum. bu bakımdan gelecek ciddi bir teknoloji transferi ile yapılan hamleyi doğru bulmuştum. sosyal alemde, medyada kimileri ruslar size anca borusunu verirler, reis alamaz diye oldukça iddialı konuşmuşlardı. eğer alamazsak göt olma durumu olacak, haberdeki gibi mevcut şartlarda alırsak aptal durumuna düşürülmüş olacağız.

birileri niye saf olmaya, kandırılmaya devam ediyor?
hesabın var mı? giriş yap