şükela:  tümü | bugün
  • 1991 doğumlu abd'li pg. geçen sezon patric young ile birlikte new orleans pelicans'ın kadrosundaki 2.tur draftee oyunculardan biriydi. sezon ortasında üçlü takasta, quincy pondexter'a karşılık memphis grizzlies'e geçmişti. iki takımda da yeterli süre bulamadı. geçtiğimiz günlerde memphis kendisini serbest bıraktı.

smith'i hatırladığım yer ise, kevin ware'in çok acı şekilde sakatlandığı 2013 ncaa final four'unda şampiyon olan lousville cardinals'in önemli oyuncularından biri olmasıydı. o takımda gorgui dieng, peyton siva, montrezl harrell da bulunuyordu.
  • sene başından bu yana nbdl'de delaware 87ers takımında forma giymekte ve sabaha karşı lig tarihinin en yüksek skoru olan 65 sayıyı attı. bunu yaparken 24/42 ikilik, 1/5 üçlük ve 16/20 serbest atış isabetiyle oynamış, bu sezon oynadığı 22 maçta da 28 sayı ortalaması tutturmuş, 8 asist ortalaması da var ama aşırı top kaybı yaptığını da not edelim
  • galatasaray'a transferi gündemde olan abd'li guard.
  • galatasaray ile anlaşmış. sonu nolan smith gibi olmasın da.
  • ergin ataman yine d-league radarlarını açmış. bu sezon 27.8 sayı, 7.7 asist ortalamasıyla oynamış. ilk avrupa tecrübesi olacak. umarım patrick young etkisi yaratır.
    şimdiden ateş edeceğini görür gibiyim nedense bende bi heyecan yarattı.
  • 15-16 nbdl sezonundaki tüm istatistiklerine bakalım

28s- 5r- 8a- 2tç /5tk

%46 ikilik - %30 üçlük - %78 serbest atış

önemli bir üçlük tehdidi olmaması sorun yaratmaz diye düşünüyorum, galatasaray'da zaten iyi atıcılar var, bende daha çok soru işareti yaratan bu top kaybı istatistiği. tabii, burada nbdl'deki kadar çok topla oynamayacak ama oyunda bulunduğu dakikalarda ne kadar verimli olabilecek, avrupa'ya ne kadar çabuk uyum sağlayacak, bakalım görelim.
  • savunma yönü de oldukça kuvvetlidir. ergin atamanın bu yönde kullanacağını tahmin ediyorum daha çok.
  • oyun yetenekleri konusunda entry'ler sezon başlayınca buraya döşenecektir ama bu adamda en çok dikkatimi çeken şey asosyalliği. twitter'da, insagram'da bütün sporcular birbirini takip ederken bu arkadaş aktif kullandığı hesaplarında bu derde pek düşmemiş. bunun önemsiz bir veri olduğunu düşünüyorsanız bu, şu veya öteki gibi fotoğrafları da göz önünde bulundurabilirsiniz.**

oyun kurucu mevkiindeki bir oyuncunun bütün bir takımla iletişimde olması ve kaynaşması beklenir normalde ama russ smith için şu an bu pek önemli gibi durmuyor. kendisinin yazma konusunda da kabiliyetli olduğunu ekleyelim.

şaşırt bizi asi adam.
  • adamı günah keçisi ilan etmek sinirimi ondan çıkarmak gibi bir derdim yok dahası 13.10.2016 cska moskova maçı yenilgisini de ona bağlayamam ama performansının avrupa daki basketbol forumlarinda alay konusu olabileceğini düşünüyorum. gerçekten de uzun süredir bu kadar şuursuz bir oyuncu izlemedim. yani adam eline aldığı her topu son 2 saniye kala maçın son topuyla hasbelkader buluşmuş gibi oynadı.
  • euroleague'de "per 40 min." skor istatistigine bir bakayim dedim ve basimdan asagi kaynar sular dokuldu: oynadigi 5 maç sonunda, ortalama 8 kusur dakika oynayip toplamda 38 sayi (mb 7,6s) ureten bu arkadas 40 dakikaya vurunca 33,87 sayi ile listenin tepesinde duruyor :)
    bu adam hangi arada sayi atti bu kadar, kesin ip var.

yalniz ataman da enteresan, adam avrupa'nin en iyi guardi olabilir diyordu dalga konusu oldu, simdi az surede skor uretmis ama gondermeye çalisiyor. nerden bakarsan facia bir transfer, garanti ucret 1 milyor dolar aliyor bir de, gonder gonderebiliren. seneye yine transfer yasagialacagiz anlasilan.