şükela:  tümü | bugün
  • oldukca güçlü bir sese sahip olan, ve sesini çok iyi kullanmayi bilen vokalist. kanimca karsilastirildigi james labrieden kat be kat basarilidir. symphony xe katilmadan önce bir giyim magazasinda calisiyormus.
  • james hetfield ile kıyaslanamayacak kadar iyi bir sese sahip vokalist.

paradise lost albümündeki performansı ile ağzımızı açık bırakmıştır.

bir rivayete göre hala ağzı açık gezen headbangerlar varmış.
    (bkz: allah şifa versin)
  • symphony xin super sesli vokalisti.

(bkz: michael romeo)
    (bkz: michael pinnella)
    (bkz: jason rullo)
    (bkz: michael lepond)
  • kendisi cok basarili bi vokalisttir. arjen lucassenin de gozunden kacmamistir bu hasin sesli agresif abimiz**. tabi esas grubu symphony x tir.
  • çok geniş bir ses aralığında şarkı söyleyebilmesine, özellikle tiz seslerde çok başarılı olmasına rağmen sahne duruşu konusunda eksikleri olan symphony x vokali.

[edit:] demişim taa yıllar önce. demişim de ne saçmalamışım yalnız. ulan herif opera sanatçısı nasıl sahne duruşu konusunda eksikleri olur. çaylaklık işte. neden bir buçuk sene beklediğimiz ortada.

tanımımı şöyle değiştirmek istiyorum: sesi güzel olan ama sahnede saçma hareketler yapan paytak paytak yürüyerek şarkı söyleyen abi.
  • kesinlikle james labrie veya benzeri biriyle karşılaştırılamayacak, söylediği şarkılara (hele ki ballad'sa) ruh veren aşmış vokalist.
  • 90'ların en iyi vokalistlerinden bir tanesi.....accolade ve accolde 2 isimli symphony x şarkılarında nakaratları söyleyişi ile beni farklı diyarlara yolculuğa çıkaran vokalist.
  • hakkında sadece 13 -onüç- entry girildiğini görmemle beni hüzünlere gark etmiş efsane vokal.

arkadaşlar bu adam benim şahsi terapistim oldu uzun süredir. canım mı sıkkın? hop patlatıyorum bir symphony x, bunun kadife sesini yer yer yardırırken yer yer sakin sakin baladlarken (bkz: baladlamak) duyunca ne dert kalıyor ne tasa.

kendisinden iyi vokal yoktur. evet nokta koydum çünkü tartışmaya açık değil. yalnız başka bir hayvani vokal olan jorn lande ile albümlerinin orgazmik olması gerekirken bokuma benzemesi de sanıyorum bunların symphony x, ayreon veya star one ile dinlenmeleri gerektiğinin göstergesi.

hiç türkiye'de arz-ı endam eylememişlerdir ayrıca kendileri. menajerlerine mesaj atıyorum, "ölüyorum anlasana!" diye, anlamıyorlar.
  • şu ana kadar dinlediğim en başarılı vokal. kendisinin neredeyse 4 oktavlık bir ses perdesi vardır, g1* ile fa diyez 5* arasında gezinir durur.

http://www.youtube.com/watch?v=m_fk_f_l52w
  • metal müzik camiasında zannımca james hetfield'dan sonra ( belki önce ) en iyi sese sahip vokal. hayvanoğluhayvan.