şükela:  tümü | bugün
1413 entry daha
  • demin izlediğim bir youtube videosunda westbrook'u eleştirenlerin bir toplamasını yapmışlar. yaptığının inanılmaz bir şey olduğunu söyleyenlerin hepsi ya aktif ya da emekli olan oyuncular. "istatistik kasıyor" diyenlerin hepsi ise hayatında eline top değmemiş yorumcular.

stephen jackson çok güzel bir şekilde olayı açıklamış;

"tek bir gecede triple double yapmak bile çok zor ben bir kere 1 asiste ihtiyaç duymuştum ve bütün takım ben o asisti alayım diye her pasımı potaya yolladı. bırakın triple double'ı, double double ortalama yapmak bile inanılmaz zor bir şey."
  • kendisi inanılmaz bir atlettir hatta belki de nba'in en atletik topçusu.
    ancak bu istatistik kastığı gerçeğini değiştirmez.
    takım bütün ribaund.ları ona bırakıyor.
    steven adams'ın off rib. ortalaması def. rib ortalamasından daha yüksek.
    yani adams gibi müthiş kuvvetli, savaşçı, rib. canavarı bir pivottan fazla ribaund çekmesi sırf yetenekle, hırsla açıklanmaz.
    ayrıca basketbol eski zamanlara nazaran çok büyük değişime uğradı, ortalama hücum sayısında, dış şut tercihlerinde patlama var, tempo arttı; sayılar, asistler, ribaundlar da daha hormonlu eskiye göre.
  • istatistik kasıyor. yaptığı triple double istatistiği doğal değil. bu subjektif bir yorum değil. bunu görmek ve yorumlamak için aktif basketbol oynamaya gerek yok.

son iki yılda bir sezonda yapılan td istatistiği 90'lar veya 2000'lerle aynı sayıda değil. son iki senede 1995-2015 arası döneme göre bir sezonda yapılan td sayısı 2,5-3 kat arttı.

çaylak sezonunu geçiren bir oyuncu bile bir sezonda 10 kez td yaptı. topladığı 9 ribaundun sadece 4'ü savunma ribaundu olan steven adams'ın yaptığı gibi embiid veya love buyrun paşam diyerek ribaundları simmons ve lebron'a bıraksa ve bunlar asist gerekiyorsa asist, ribaund gerekiyorsa ribaund kasacak şekilde oyunlarını ayarlasa bu oyuncular da çok rahatlıkla sezonu td ortalamayla bitirebilirlerdi.
  • gelecek sene paul george’da yok, zincirleseler bile bununla beraber oynamaktansa oklahoma’dan pılını pırtını toplayıp arkasına bakmadan kaçar. carmelo’nun hayat umrunda değil zaten yeter ki parasını alsın. russell westbrook kafasına göre maç başına 40 şut kullanır.