• istatistik kasıyor,takımı nba'de ilk 3'ün içinde değil,yüzdeli oynamıyor,vs.. diyenlere saygı duyuyorum haklı olabilirler ama kendi adıma nba'in en heyecan verici oyuncusudur ve benim mvp'im kendisidir,sezon sonu ödülü alsa da almasa da..
  • bir kişinin savunma becerisinin takıma etkisi < bir kişinin hücum becerisinin takıma etkisi;

(bkz: mvp)
  • hiç saçmalanmaması gereken hakkı verilmesi gereken süperstar.
    bu adamı nba oyunlarında (live,2k serisi) kendi oyuncumuzu oluşturduktan sonra yaptığımız maçlardaki kendi oyuncumuzun performansına benzetiyorum.
    oyunda elimizde all around bi adam olur çoğu ratingi 90larda, full court dripling yap iki kişinin üstünden göm smacı geri gel. herif her maç dünyanın sayısını atıyo yetmiyo ribound ve asiste koşuyo. ha, iverson gibi bi bencillik varmı dersen olsun o kadar derim.

yani zamanında o şişire şişire bitiremedikleri lebron balonuna yapılan reklamın ve beklentinin yarısı şu adama yapılsaydı her şey çok farklı olurdu. gerçi lebrona yapılan şişirmeyi eric snow a bile yapsan o bile bişeyler yapardı garibim.

gerçekten küçümsenmeyecek ve çok kaliteli bir oyuncu.
  • mvp mvp mvp
  • tam bir nba tutkunu ve harden hayranıyım ama bu sezon westbrook mvp olmayı haketti. eğer bu sezon mvp olamazsa westbrook hayal kırıklığına uğrarım...

öteki yandan harden'ın şanssızlığı karşısında bu kadar iyi bir westbrook olmasıdır...
  • mvp olmak anasının ak sütü kadar helal olan sepet topçusu.

daha öncede yazdım aslında. bu adamı sevmiyorum, takıma zarar veriyor. oysa ki takımı ortalama üstü yeteneklerden oluşan bir takım. normal bir all star (paul george) versen takım daha iyi yerlere gelebilirdi muhtemelen.

ama olay bu değil

olay şudur ki öyle veya böyle bu adam trible double ortalamayla bitirdi sezonu.

mvp olmalı.

bunun yanında hala bi kaç andaval çıkmış lebron balon falan diyor. o günler geçti güzel kardeşim adam artık 1 mi 2 mi 3 mü diye konuşuluyor. sen hala balonundasın işin. du bakalım westbrook gardaş 28 yaşından sonra şampiyon olsun sonra lebron abisiyle kıyaslarsın. tabi daha ona gelene kadar kobe si var t mac var carter var iverson var daha geriye gidersin dr j var drexler var şuan aklıma gelmeyen pek çok adam var. westbrook şuan trabzona gidip bi kaç fırın dolaşmalı şunları geçmek için he ama ille arıyosan jerry stackhouse den daha iyi bir kariyere sahip mesela*
  • dünyada da böyledir belki ama neden keyfini çıkarmıyoruz abiler ablalar? neden her şeyi bir tartışma bir kavga boyutuna getiriyoruz? yahu neden baksetbolun heyecanını, güzelliğini yaşayamıyoruz. benim gibi adama şunu yazdırdınız sonunda, çiçekli böcekli entrym oldu nihayet.

yahu dünya gözüyle triple double ortalama gördük. gerçi bu geri kalmış orta doğu ülkesinde saçma sapan bir nedenle bu adamın maçlarını izleyemiyoruz ama olsun. yıllar sonra bu adamın yaptıkları -keza harden' ın da öyle- kitaplara konu olacak. bizler 30 40 yıl sonra bugünleri okuyacağız ve biz buna tanık olduk lan diyeceğiz. gençler bize soracak, biz anlatacağız. neden tadını çıkaramıyoruz, neden harden' ı seven ve westbrook' u seven iki adam ya da bir kadın bir adam ya da iki kadın biralarını tokuşturup da bir nba maçını birlikte izleyemiyor. gerçi türkiye' de ne öyle bir mekan var ne de mekan olsa bile o mekana gidip de biraya para verebilecek çok sayıda inasn var. o efsane bar sahnelerini, bir pubda herkesin ekrana bakıp bir takımı desteklemesini falan sadece filmlerde görürüz biz. bizde ancak salaş biranelerde, eğitimsiz insanların arasında izlenir maçlar.

bursaspor şampiyon olurken, şimdi kapanan kat 3 isimli mekanda, tanımadığım bir sürü kadın ve adamla maçı izledim ben. herkes bursasporluydu o gün. herkes birbirine sarıldı. o kitaplarda okuduğum, filmlerde gördüğüm anlardan birinin kahramanı oldum o gün.

her neyse; ben westbrook' a böyle destansı bir sezon yaşattığı için teşekkür ediyorum, keza harden' a da öyle. bu iğrenç anlayış, bu kokuşmuşluk, siyasetin sporun her dalına girdiği bu leş ortamda zaten futbol, basketbol umurumda değil benim. galatasaray' dan bile soğudum, galatasaray' ı bile takip etmiyorum artık ki yemin ederim mesele şampiyonluktan uzaklaşmak değil. mesele siyasetin her şeye burnunu sokması, hiçbir şeye güvenimin kalmaması. ama ben futbolu, basketbolu seviyorum. ve westbrook gibiler benim bu sevgimi korumamı sağlıyor. bu ülke sınırları içerisindeki hiçbir spor müsabakası umurumda bile değil ama sınırlar ötesindeki bir adam için neredeyse galatasaray kadar heyecan duyuyorum ben. teşekkürler westbrook.

edit: kent meydanı avm içerisindeki kat 3 isimli mekanı kastettim yoksa nilüfer' deki hala açık ve yanlışım yoksa da hafta içi saat 20:00' ye kadar da bir alana bir bedavası var mekanın.
  • seattle s'sonics oklahomaya taşınıp adı thunder olduğundan beri thunder taraftarıyım. durant'in sonics tarafından draft edildiği ve ray allen'la birlikte oynadığı sezondur belki de thundera ilgi duymaya başlamamın nedeni.

durant & westbrook birlikte oynarken durant müthiş verimli, westbrook hep saçma işleri yapan adam, beyinsiz ve sadece patlayıcılıktan ibaret bir adam olarak lanse ediliyordu. aslında geçen seneye kadar da öyleydi. en kritik anlarda saçma sapan tercihler yaparak maçın kaybedilmesine sebep oluyordu.

geçen sene playofflarda bu adama birşeyler oldu. birden içine jordan kaçtı. takımı resmen o sürükledi playofflarda. gsw serisini de tek başına kazanmak üzereyken kd piçinin yaptığı hatalar ve adeta nick young tarzı kaçırdığı şutlarla seriyi verdiler. daha sonra siktirdi gitti zaten.

westbrook'a yapılan haksızlığın bence daha önceki dönemlerdeki performansıyla bir ilgisi var.o zaman takımı düşünmeyen, beyinsiz ve başıboş hücumları o kadar adını çıkardı ki hala öyle olduğu düşünülüyor. maçlarını izlemeden '' istatistiqueee kasıyorrr yeaaaa'' deniliyor. şu takımdan westbrooku çıkarıp damian lillard gibi bir adamı koyarsan play off yapabilir mi mesela? bence yapamaz. kadro çok kötü ama westbrook 50-10-10 yapıp maç kazanıyor mesela. saygı duyacağına gelip ağız büküyor bazı orospu çocukları.

bu sezonun mvp'yi sonuna kadar hak eden oyuncusudur ayrıca. bırakın takımın yeri 6. falanmış. zamanında takımı play off yapamayan kareem abdul jabbar ve takımı 8. olan moses malone eğer bu ödüle layık görülmüşse westbrook bu sezon yaptıklarıya açık ara layık görülmeli.

ekşi sözlük bir siki beğenmeme timine de sevgiler. siktirin gidin yurölig izleyin siz.
  • bundan 2-3 hafta öncesine kadar harden'ın mvp olacağını düşünüyordum ama son haftalarda yaptıklarıyla harden'dan bir adım öne geçmiş gibi duruyor. şüphesiz ki ikisi de mvp olmayı hakediyor. kim alırsa hakederek alacaktır. diğerine de yazık olacaktır. benim asıl merakla beklediğim play-off'lar. bu iki takım'ın karşılaşmasını izlemek çok zevkli olacaktır. mvp olan kendini bir kez daha kanıtlamak için, olamayan intikam için saldıracaktır. merakla bekliyoruz.
  • helal olsun adama, sorunsuz işleyen bir çark gibi her alanda katkı verebiliyor takımına, rekoru kırar diyordum kırdı da, kesinlikle sezonun mvp' si olması gerektiğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap