şükela:  tümü | bugün
 • chicago'da kurulmuş bir progressive post rock grubu.
  yeni tanıştığım bu grubu ilk dinlediğimde sanırım müziğe aşık olmanın ne demek olduğunu bir kez daha anladım.
  girişte yumuşak melodilerle kendini hissettiren duygu, gelişme bölümünde sertleşip şaşırtmaya başlıyor. o anda, kompozisyon birden bire farklı partisyonlarla süslenmeye başlıyor.. gelişme süreci bu değişimle sınırlı kalmıyor, post rock'ın alışkın olduğumuz yükselişlerinden fazlasıyla beslenerek sert çıkışlar yapıyor. bu sert çıkışlar zaman zaman progressive rifflerle doruk noktasına ulaşabiliyor.
  albüm içinde gelişme süreci sonrasında tam olarak sonuca ulaşmak mümkün olmuyor, enter albümündeki 6 parçanın çoğu birbiriyle bağlantılı olduğundan albüm genelinde bir giriş-gelişme-sonuç ilişkisi gözlemlemek söz konusu.
  bunun sonucunda daha ilk dinleyişte kulakları ve ruhu onikiden vuran bir müziğe 'merhaba' demek mümkün olacaktır.

  grubun 2006 yılında çıkmış olan self titled bir ep, enter isimli bir de albümleri bulunmaktadır.

  grup şu üyelerden oluşmaktadır;
  colin dekuiper - bass
  dave turncrantz - drums
  mike sullivan - guitar

  http://russiancirclesband.com/
  http://russiancircles.bandcamp.com/
  https://www.facebook.com/russiancirclesmusic
  http://sargenthouse.com/
  http://www.myspace.com/russiancircles
 • post rock alemindeki yeni favorim.. 3 kişi hayvan oğlu hayvan gibi müzik yapıyorlar.. ep'lerini dinlediğimde belki kayıt kalitesinden dolayı çok sevmemiştim ama reddedilmez bi potansiyel hissediliyordu.. dün akşam uzun süredir hiç müzik indirmediğimi farketmem ve bu adamların tesadüfen aklıma düşmesi birleşince hemen indirdim, albüm çıkardıklarını da öğrendim.. dinledim, resmen taze kan oldu bünyeye.. mogwai-mono-sigur ros üçlüsünün mıymıy post rock'ı artık içinizi çürüttüyse siz de burdna taze kan sağlayabilirsiniz kendinize..
 • russian circles'i,salt <<post rock>> janrinda degerlendirmek ziyadesiyle yanlis olacaktir.yaptiklari muzigin ana govdesine math metal'i oturtabiliriz,daha cok progressive bir kimlik tasidiklarini da iddia edebiliriz.bu baglamda post-rock sadece bir tat,bir baharat olarak damaklarimizda kendini farkettirecektir,bu yuzden russian circles'i diger klasik post-rock gruplariyla degerlendirmek yerine,jesu,isis,pelican,tortoise hatta bir meshuggah gibi gruplarla ayni cumle icinde kullanmamiz daha iyi bir tercih olur.by the end of tonight var misal,hani bilinseler,yaptiklari muzigi es tutabiliriz,ama yineleyelim,russian circles asla ve kat'a "bir post rock grubu" degildir,ben "post-math metal" diye bir janr uydurdum,atmosferik.
 • insanın ayılıp bayılacağı grupları herzaman hali hazırda ayılıp bayıldığı grupların last fm deki similar artists zincirinden bulamayacağının koca bir kanıtı daha oldu bana bu grup. dostlar sağolsun :)
 • 6 mayıs 2008'de station isimli yeni albümünü piyasaya sürecektir. fakat albüm çıkmadan önce, şu da var ki (bkz: leaked)
 • station albümünü çıktmış olan grup.

  http://www.resetmagazine.net/…yi9/muzik/album5.html
 • micah gibi durduk yerde adamın amına koyan bir şarkı yapmış naçizane grup. diğer şarkıları da çok çok güzel ama bu şarkıda daha baştan bir melankoli hakim oluyor. öyle ki, şarkı listesinin rastgele takıldığı (shuffle mı desem) zamanlarda bu şarkı denk gelirse atlayamıyorum. o gücü kendimde bulamıyor, next'e basıp neşeli bir şarkıya atlatacak elim üzerinde hakimiyet kuramıyorum, öyle deli bir şarkı yaratmışlar. ha ben şimdi grup yerine şarkıyı tanıtmış gibi olabilirim ama bir şans verip micah'ı dinleyince diğer şarkılarını da seveceğinizi umuyorum. you already did şarkısı gibi mesela.. ama şimdi tek tek anlatmıyım ya biraz da siz keşfetmenin hazzına varın, ipuçlarını verdim işte.*
 • (bkz: pelican)
 • (bkz: harper lewis)
 • enter isimli nefis konsept albümü ile keşfettiğim günden beri tam anlamıyla "dinlemeye doyamadığım", enstrumental post-metal grubu. ben öyle sınıflandırdım en azından.
  özellikle death rides a horse için buyrunuz -> http://www.youtube.com/watch?v=a2-hjtjrxxc