şükela:  tümü | bugün
  • sörf yemesi.
  • (bkz: barcelona)
  • kieron dyer'ı öldürememesidir şüphesiz.

(bkz: rüştü reçber'in uçan tekmesi)
  • (bkz: 11 aralık 2007 porto beşiktaş maçı) zaten kazanma şansımız pek fazla değildi ama yinede oynuna bakcaktı rüştü ilk yediğimiz golde. pozisyon bitmeden hakeme el kol falan ah be rüştüm
  • her tarafından öpülecek kadar fantastik atraksiyonlar içine girmesi.

(bkz: yapma rüştü)
  • türkiye'de kalecilik yapması.
  • türkiye'de doğmuş olması bunlar içinde en başta gelenidir

sen 21 yaşında hem fenerbahçe'nin hem milli takımın kalesine geç, iki kaleyi de yıllarca başarıyla koru, 1996 ve 2000 avrupa şampiyonalarında milli takımı bir sürü maçta tarihi farktan kurtar, 2002 dünya kupasının rüya takımına seçil, fenerbahçe'nin en berbat zamanlarında bile en istikrarlı oyuncusu ol ve bütün bunlara rağmen başkanın seni dövdürsün, beşiktaş'a git ama kimseye yaranama, millet kritik maçlarda hep kova olan hakan arıkan'dan ya da ne idüğü belirsiz üçüncü kalecilerden medet umsun, milli takım konusunda karşılaştırma yapılırken saçma sapan kırmızı kartlar görüp takımını yakan volkan'a sınırsız kredi tanınırken sen efendiliğini de istikrarını da hiç bozma...

evet rüştü bir casillas, cech, buffon değildir ama bu ülke topraklarında yetişmiş en iyi kalecidir, hala kıymetini anlamayanların uzağa gitmesine gerek yok, 25 kasım 2009 manchester united beşiktaş maçında beşiktaş kalesinde hakan arıkan, korcan çelikay ya da ramazan özcan'ın olduğunu düşünüp 0-1 mi biterdi, 7-1 mi sorusunu sorsunlar yeter
  • kesinlikle ve kesinlikle daha pozisyon bitmeden karşı takımın forveti belki şut dahi çekmeden ofsayt itirazında bulunmaya çalışmasıdır.
    sırf bu sebepten yani pozisyon esnasında kaleyi bırakıp hakeme el kol yaptığından hatta bazen koştuğundan gol yediği olmuştur.
    bi dur dimi rüştü? olaylar bi aksın. o topu bi tut. o hakemin o ofsaytı vermeme ihtimali var. ama yok illa sağ işaret parmağın havada ofsayt da ofsayf diye hakeme koş. o golün bi kere senin itirazın yüzünden iptal edildiğini görmüş olsam içim gam yemiycek.
    neyse benim takımımda değilsin zaten, et itirazını rüştü.
  • kaleciliğine bir lafım yok ama şu huyunu bıraksın;

sevgili rüştü; daha top kaleye gitmeden hakeme el kaldırma ne olur, ofsayt olmama ihtimalini bir daha düşün derim ben. kendine neden bu kadar güveniyor ve topu siklemiyorsun anlamıyorum.

tek hatan bu, sevgilerle..

dolmabahce.