şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda sıkça, özellikle sözlükte karşılaştığım tuhaf durum. arkadaş bana ne senin ticaretinden, bu bakan mevkisindeki adamlar rte'nin de bilgisi ve onayı dahilinde milyonlarca dolar rüşveti yemiş mi? yemiş. bana ne maval okuyorsun? o siktiğimin ticaretinden vatandaşın, garibanın cebine iki kuruş gitmiş mi? hepsini cukkalamışlar amk. devleti aile şirketi gibi yönetip bütün karı kendi ceplerine indirenlerin ticareti nasıl vatan meselesi oluyor? bu adamları amerika yargılasın demiyorum. bana ne amerikan yatgısından, istediğini yargılasın. neden amerika'nın müdahalesini istiyormuşum gibi bir taraflarını yırtıyorsun? istesem bile böyle bir şey mümkün mü amk? sen zamanında yolsuzluğun sümen altı edilmesine alkış tutmasaydın ben de gerçekleri amerikan yargısından öğrenmeyi umar hala gelmezdim. ben istiyorum ki rüşvet yiyen soysuzlar vatandaşa hesap versin. medya bile rüşveti ört bas etmeyi görev edinmiş kendine, biz de şurada konuşamayacaksak nerde konuşacağız? rüşvet yemek türkiye'de legal oldu da benim mi haberim yok?

hadi bu trolleri anlıyorum da muhalif geçinen yazarlara ne oluyor onu çözemedim. akp'lilerden çok onlar savunuyor bu durumu. akıl tutulması sözlüğe de bulaşmış sanırım.
  • rüşvet burada kolayca örtbas ediliyor ama abd'de öyle değil. o sebepten abd karışmasın diyorlar. mına kodumun abd'si. adamlara rahat bir rüşvet bile yedirmiyor.
  • gerizekalı savunmasıdır.