şükela:  tümü | bugün soru sor
1573 entry daha
  • dünya üzerinde pazarlamadan en az anlayan ülkedir belki.

elinin altında onlarca özerk yönetim varken hala pilot yönetimler denemeyi akıl edemeyen ülkedir aynı zamanda.

bu adamlardaki hammaddelere abd sahip olsa, dünyanın içinden 5 kez daha geçerdi belki.

olm beni bakan falan yapın lan. kültürünüzü de genel olarak severim.

cidden geliştiririm olm sizi*
  • batı paranoyası yüzünden silaha çok para yatırıyormuş, öyle yapmasa daha iyi olurmuş. ahahaha. şu haritaya bakıp tekrar söyleyin bakalım bunu, söyleyebilecek misiniz? abd denen terör örgütünün kurduğu düzende kendine yer edinmeye, var olmaya çalışan bir ülke rusya. halkının fakir olmasının nedeni de silah harcaması değil, yolsuzluk ve oligark takımı. ülkeye 100 ruble giriyorsa silaha 3-4, oligarklara 40-45 ruble gidiyordur. rusya gibi inanılmaz enerji kaynaklarına sahip bir ülke silaha, tanka, topa, tüfeğe para yatırdığı için batmaz. hem bu teknolojileri kendileri geliştiriyorlar. para harcıyorlarsa geliştirdikleri silahları satarak kazanıyorlar aynı zamanda. adı sanı duyulmamış ülkenin artık kullanmadığı külüstür uçakları almak için kasayı boşaltan kabile devleti değil bu, kendi teknolojisini geliştiren ve satan bir devlet.

neyse, ortamlarda soran olursa "rusya çok paranoyak yeaaa" dersiniz. ırak, libya ve suriye'yi dümdüz edip iran'ı yaptırımlara boğan benim. rusya'ya taş atımlık mesafede askeri üs ve roket sistemleri kurmak için uğraşan da benim. rusya'nın benden korkması lazım, batı'dan neden korkuyorsa, allah allah... sonuçta 1812 ve 1941'de bu ulusu tamamen yeryüzünden silmeye çalışmadılar. rusya dünyanın en şanslı ülkelerinden biri olarak hep bolluk içinde yüzdü, herkes tarafından da sevildi. kimse ona bulaşmadı, müdahale etmedi. neyden korkuyorlar, neden silah falan yapmaya çalışıyorlar hiç anlamıyorum gerçekten. çok ayıp, yakışmıyor hiç.
2 entry daha