şükela:  tümü | bugün
2005 entry daha
 • fazla rahat.
  suriye'de, libya'da karşımıza çıkıp duruyorlar. çeçenistan cephesinin bir şekilde tekrar açılması gerekiyor. kadirov denen soytarı covid'den ölse keşke de yeni bir sayfa açılsa.

  ah basayev komutan ya..

  edit: bir yazar gönderdi yazısını: (bkz: #107306664)
 • edit: (bkz: türkiye ile rusya'nın karşı karşıya gelmesi)

  libya'da desteklediği hafter yenilgi almaya devam ederken 8 savaş uçağı destek göndermiş ülke.

  türk sihaları rus yapımı pantsir hava savunmalarını darmaduman ediyor. son 24 saatte 5 tanesi daha imha edildi. en son türkiye'nin desteklediği mutabakat hükümeti vatiyye hava üssünü ele geçirdi ve üste imha edilen pantsirlerden bir tanesini trablus'ta sergiledi.

  ankara, hafter'e gönderilen savaş uçakları ile türk askerine saldırması durumunda hafter'in meşru hedef olacağını açıkladı.
 • bu libya'da karşımıza rus uçakları çıkarsa, bu sefer hiç geri vites yapmadan vuruşup mümkünse hepsini paketlememiz gerekir

  bu ne ya

  tam da amerikan kucağından nihayet kalktık, işimize gelen, kendi çıkarımızı önceleyen jeopolitiği kovalamaya nihayet başladık diye sevinirken,

  bu sefer de bu amk rusları heryerde karşımıza dikilmeye başladı...

  gerekiyorsa ciddi kayıplar da göze alınarak, gecikmeden cevap verilmeli.
 • corona burda ne oldu, rusyada yaşayan arkadaş varsa yazabilir mi?

  iki eski rus kız arkadaşım var, biri moskova’da diğeri sibirya’nın küçük bir yerinde, ikisinin de storylerde bi değişiklik yok, sürekli partileme içki dans.
 • bu ülkenin ismi bile bir karanlık, garabet, kar, soğuk, yozlaşma ve baskı hissi veriyor bana. sanki özenle seçilmiş bir adi var.
 • soğuk iklimlerde bile hastalığın ne denli tehlikeli olabileceğinin kanıtı olan ülke. rusya gibi bir tek adam rejiminde bile tablo bu haldeyken abd’de durumun ne kadar vahim olacağı bilinmez.

  abd ve rusya tarih boyunca zıt güçler olsa da trump’ın bu basiretsizliği başına iş açacak gibi gözüküyor. düşmanın da olsa örnek alabileceğin şeyler daima olur.

  kaynak
 • eger denildigi gibi ruslar libyaya savas ucagi gonderdiyse maalesef bizim icin suriyede oldugu gibi libya cepheside kapanmistir. herhangi bir iha siha sisteminin bir savas ucagina sansi en iyi ihtimalle %1 dir. manevra ve hiz gibi bir cok alanda yetersiz olan iha birde kisi tarafindan kullanilan savas ucaginda fena tokat yer. umarim bizimkiler hirs yapip sisttemlerimizi ruslar tarafindan ele gecirilmesine izin vermeden libyadan kacar.
 • “özgünlük dünyada neresi için geçerli olabilir?” sorusunun cevabı sanırım. rusya’yı başka hiçbir yer ile karşılaştırmak mümkün değil. mesela dünyada zorbalığı kabul ederek yaşayan başka bir ülke bulamazsınız. rusya’da yaşayan insanlar da en az bizler kadar mal mülk, yiyecek içecek elde etmek isteyen insanlardan oluşuyor. fakat dünyada kabul edilen bir markaları yok. sebebi zorbalıktan kaçış. kaçıyorlar ama karşı koymuyorlar, açıklaması, “burası rusya.” başka bir özellikleri de hile yapmak. çok zekiler ve içme konusunda gösterdikleri başarının çok daha fazlasını cinlikte gösterebiliyorlar. rusya ve rus insanının iki yüzlü olmadığı bir şey zorbalık ve ikisiyle de sağlıklı ilişki kumanın anahtarı, onların menfaatleri.
 • libya'da bulunan wagner milislerini çekti. çekti demek yerine gönderdikleri milislerin çoğu öldürüldü desek doğru olur. imha edilen hava sistemleri ile itibar kaybına uğradılar, dünyanın parasını suriye'de harcadıkları gibi şimdi de libya'da harcıyorlar. sekiz tane savaş uçağı gönderdiği doğruysa, çok büyük taktiksel hata yapmış demektir. israil, mısır hafterin işinin bittiği anladı, türkiye ile kıta sahanlığı anlaşması imzalamak istiyor. bu ayılar ise halen gövde gösterisi yapma peşinde.
 • 2015 yılında 6 ayımın geçtiği ülke.(bkz: st. petersburg) çok güzel tarafları var. ama çok kötü tarafları çok iyi taraflarından fazla.
16 entry daha