şükela:  tümü | bugün
 • aslı 'rusya iki tane pilota türkiye gibi bir dostunu kaybetti' olan bir rte açıklaması. insan hayatına sadece bir istatistik olarak baktığını özetler nitelikte olmuş.

  http://m.milliyet.com.tr/…detay/2199162/default.htm

  http://m.gercekgundem.com/…-pilota-dostunu-kaybetti

  edit: link.
 • (bkz: ağlama melis)
  (bkz: yusuf yusuf)

  --- spoiler ---

  rusya için suriye meselesi çıkar meselesidir. bizim içinse hayat -memat meselesidir.
  --- spoiler ---

  " rusya lütfen aradan çekil tamam mı,suriye meselesi benim için çok önemli tamam mı.kaç senedir uğraşıyoruz şurada,emeklerime yazık bir kere."
 • (bkz: yav he he)
 • çirkin bir tespit, çirkin bir cümle.
 • "dostunun askerine/vatandaşına bu gözle, sanki mağazada satılan bir eşya gibi rezilce bir anlayışla bakacak ülkenin dostluğunu rusya ister mi acaba?" diye sorası geliyor insanın. kaybetti demek de ayrı ironi olmuş elbette...
 • kimse de çıkıp demiyor ki bu orospu çocuğu pilotlar neden sınırımızı 6-7 kez ihlal etti ?
 • büyük devlet olmanın insanına ve askerine değer vermekten geçtiğini kavrayamamış istatistikçi lafı. sen rakam der geçersin adam götünden kan alır.
 • burada asıl söylenmesi gereken şudur:

  "türkiye, saniyeler süren bir sınır ihlali için rusya'yı kaybetti."

  aslında olay o da değil. fazla basite inmemek lazım. türkiye'nin o uçağı düşürmesinin sebebi, saniyeler süren sınır ihlali değil. ama madem sayın cumhurbaşkanı bizi geri zekalı sanıyor, biz de geri zekalı gibi davranıp asıl sebebin o olduğuna inanıyormuş gibi yapalım.

  sonuca gelirsek...

  rusya'nın türkiye'yi kaybettiği filan yok. burada çıkar ilişkilerine bakarsak, türkiye'nin kaybettiğine nazaran, rusya'nın kaybettiği neredeyse sıfır. biz rusya'dan enerji alıyoruz, rusya bizden domates ve açık büfe alıyor.

  kendimizi kandırmayalım.

  gidişat itibarı ile, suriye konusunda önümüzdeki üç sene içinde en zararlı çıkacak ülke türkiye'dir.

  abd'nin tuzu kuru. lstediği zaman suriye'yi gündeminden atar. avrupa birliği ülkeleri de öyle. onlar zaten göçmen sorununu parası neyse verip bizim cumhurbaşkanı ile hallettiler. rusya da "ışid ile savaşıyoruz" diye hayli sükse yaptı. ortada ne halt yediği belirsiz tek bir ülke var, o da türkiye.

  bizim elemanlar "ypg teröristtir" dedikçe, abd'nin yetkili sözcüleri yardımlarından dolayı ypg'ye teşekkür ediyor.

  bizim elemanlar "türkmenlere silah gönderiyoruz" dedikçe, rusya'nın yetkili sözcüleri "türkiye aslında ışid'e yardım ediyor" diyor.

  aynı anda hem rusya, hem de abd ile ters düşebilen enteresan bir politika geliştirdik. o da herkese nasip olmaz. bunu en son hitler başarmıştı, benzetmek gibi olmasın.

  neyse, önemli olan iktidarda kalmak. tanrı korusun, bu adamlar iktidarı kaybederse kim bilir nelere maruz kalırlar. tek hedefleri o zaten. ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak. başka seçenekleri yok. o hedef doğrultusunda rus uçağı da düşürürler, daha akla hayale gelmeyecek şeyler de yaparlar.

  olan biten sadece iktidar hırsı da değil. iktidar mecburiyeti söz konusu. o çok daha tehlikeli.
 • yine mi muhtarlar? arkadaş bu muhtarlar da ne çok dinledi bizim dış politika hamlelerimizi. onlar sayesinde öğreniyoruz bütün stratejilerimizi maaşallah. muhtarlağı 2. mahmut getirdi, rte devletin yasama, yürütme, yargıdan sonra 4. erki yaptı. (bkz: yasama, yürütme, yargı, muhtarlar.)