şükela:  tümü | bugün
  • esad gibi elini öpem abi moduna girmediği için.
  • o zamanlar kendi ic sorunlariyla ugrasirken, ic savas cikmasini onlemeye calistigi bir donem olmasi sebebiyle olabilir.

rusya'nin bugunki govde gosterisinin buyuk bir kismi amerika'ya kullerimden dogarim siz yokken biz vardik, kac imparatorluk yikmaya calisti bu ruslari da olmadi deme yontemidir.

palazlandik, bizim de sozumuzu dinle, tekrar papaz olmayalim demektir.

artik sen tek degilsin, cin var ben varim, aramizda cok iyi ara sira iran'i da alip threesome yapiyoruz, sakin ol seni de aramiza almayalim demesidir.

bunlarin hic birini korfez savasi zamaninda soyleyecek gucu yoktu rusya'nin. simdi var.
  • rusya; 2008 de gürcistan kılığına girmiş abd yi sahada yenene kadar sscb nin yıkılmasının moral bozukluğunu ve ezikliğini yaşadı. çeçen savaşlarının yol açtığı moral bozukluğunu da unutmamak lazım.

önce gürcistan ardından ukrayna da da ilerleyince küreselcilere höt diyebilicek güçlerinin olduğunu fark ettiler. sonrası malum suriye iç savaşı.

çin de alttan alttan rusya ya sağlam destek oluyor ama göstermiyor yamulmuyorsam.
  • gücü yetmediğindendir. çeçenistan'dan güç bela çıkmışlardı o vakitler. ırak'a neyle gidecek.
  • o zamanlar petrol fiyatlarının yeterince yüksek olmamasındandır. 2010'larda ham petrolün fiyatı füze gibi fırlayınca, rusya'ya ve putin'e müthiş bir özgüven geldi
    ayrıca esad'a yardımcı olan sadece rusya değildir. iran, lübnan hizbullahı ve ırak'da ki şii grupları da unutmamalı.
  • (bkz: boris yeltsin)
  • 1980 lerde olsa doğru bir soru olacakken,2000 ler ve sonrasında nufusunun %65 i şii olan ırak'ın lideri saddam sünni olduğu ve rusya da şii olan iran'la kanka olduğu için saddam'ın devrilmesi en çok iran ve onun kankası olan rusya'nın işine yaramamış mıydı? zaten amerika'da 1. ırak savaşında saddam'ı mahvedipte buna ragmen şii ler iktidari ele geçirip ırak iran'ın kontrolüne girmesin diye onu iktidarda bırakmadı mi? yoksa ben mi dünyayı tersten okuyorum.
  • saddam nusayri gibi her şeyini teslim edip yardım istememiş!!!!

bu başlık bile bazılarının içindeki faşizmi kusması için bir bahane olabiliyor.

ibreti alem için şikayet edeceksin bunları kin ve nefrete teşvikten

arap aleviler fazla insanca davranıyor bunlara

ulan saddam dediğin adam sayısız katliama cinayete sebep olmuş biri sunni olunca mı sempatik geliyor faşocan

allahın cahili saddam da esad gibi sempati duyduğun selefiliğe karşıydı ve baas ideolojisine sahipti.

lan cahil faşolara laf anlatmaktan yorulduk bunlar cahillik yapmaktan yorulmadı.