• müthiş şanslı suriyelilerdir. zekaları ile güzel bir hayata adım atmışlardır.
    efendim suriyeliler sadece burada değil, her yerdeler.

rusya ile norveç arasında bir sınır kapısı var. adı storskog.
    sınır kapısının özelliği ise, bisiklet ile geçişte hiç bir belge sorulmaması.
    boş durmayıp, nereden kaçsak diye düşünen 100 suriyeli bunu keşfetmiş bir güzel norveç'e ayak basmayı başarmış.

etkileyici. http://www.thelocal.no/…ng-norway-border-on-bicyles
  • "according to border agreements, it is illegal either to cross the border on foot or to give someone without papers a lift, a problem syrian refugees have sidestepped by using bicycles."

böyle bir şey varsa biz de gidelim lan, ben alıyom bisikleti.
  • norveç gün gelecek pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak.
  • bir başka insanlık dramı. garipsediğim olaylardan biriyse şu, adamlar kavimler göçünü yaşıyor, hadi birleşmiş milleter sessiz kalıyor da, asrın lideri bu olanlara nasıl tepki vermedi anlayamıyorum.
  • üçüncü sınıf insanların birinci sınıf insanların ülkesine geçişidir.

bu göçler 20-30 yıl sonra avrupalı neo faşoları küllerinden doğuracak demedi demeyin.
  • norveç' i ısıtacak suriyelilerdir.
    (bkz: kordon'da çimenlik alana sıçan suriyeli)
  • krizi fırsata çevirmiş, düştükleri yerden bir avuç toprakla kalkmışlardır bu suriyeliler. helal olsundur!
  • kış mevsiminin iyice bastırmasıyla telef olacak kara sineklerdir :)
  • o değil de neden hem ateistlere bu kadar düşman olup hem de onların topraklarında yaşabilmek için ölümü bile göze alırlar? mesele zenginlikse, bak zengin olan arap ülkeleri de var, neden avrupa yani? sanırım sebebi yeterince açık.
  • norveç pişman falan olmaz, çünkü oraya giden insana kendi ideolojisini yerleştirir, zira adamların ideolojisi zaten insani bir şekilde yaşamak üzerine dolayısıyla da suriye'lilerin orayı ortadoğuya çevirme isteğine gireceğini zannetmiyorum.

türkiye'de ise zaten ortadoğu'yu yaşıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap