şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fantastik bir marine le pen beyanı. bir taraftan dillendirilmese bile nato'nun hala olası bir doğu tehditine karşı var olmaya devam ettiği herkese malum. le pen bu malumun ilanını daha doğrusu aslında buna gerek olmadığını söylüyor. artık sscb de olmadığına göre nato'nun gerçek düşmanın dinci terör olması gerektiğini bunun için de gerekirse rusya'nın da birliğe davetini öneriyor.

  ne kadar mantıklı ve bir o kadar da mantıksız dursa da aslında zaten günümüzde nato ve rusya soğukluklar yaşansa bile işbirliğine devam ediyorlar. ha le pen diyorsaki amerika artık rusyayı sıkıntı olarak görmekten vazgeçsin, işte o biraz zor. bu iki ülkenin terör tanımları bile farklı. ayrıca müteffik olmayan ve silah üretip satan, rekabet eden iki ülkeden bahsediyoruz.

  kaynak
 • (bkz: le pen'in rus bankalarından 11m euro kredi çekmesi)

  2017 seçim kampanyasını hem finansal yardım, hem de küresel propaganda vasıtasıyla rusya'nın destegiyle surdurebilen, bu destekle de fransa'ya 'tam bagımsızlık ve milliyetçilik' satan marine le pen'in rusya'ya nasıl yalanıcagını bilememesi durumu.

  ayrica bir tane daha:
  (bkz: le pen'e avrupa'da hiçbir bankanın kredi vermemesi)