şükela:  tümü | bugün
  • 1- pyd'yi teror orgutu goren iki grup vardir. turkiye, ve isis, nusra gibi orgutler.

2- pyd'ye destek veriyorlar diye dunyayi ayaga kaldirmaya calisirsan. mk en buyuk muttefiklerine bak once derler adama. (amerika ve fransa hala gunluk yardimlar yapiyor ypg'ye)

3- turkiye zaten cecenlere yardim ediyor.

4- bu kadar bilgisizce kahvehane agziyla yaptiginiz yorumlar cok tatli bana dedemi filan hatirlatiyor.
  • pyd'ye terör örgütü demek biraz zor. dünya üzerinde türkiye dışında pyd'ye terör örgütü diyen hiç bir ülke yok. zira turkiye'nin pyd'ye terör örgütü demesinin sebebi herhangi bir terör faaliyetinde bulunması değil kürt olmaları ve pkk ile olan organik baglaridir. pyd'nin militanlarına pkk'nin militanlarının eğitim verdiği de sık sık dillendirilen bir nokta. ancak totalde bir örgüte terörist demek için önce terör faaliyeti gerceklektirmesi gerekir ki pyd'nin bilinen bir terör faaliyeti yok. suriye'deki otorite krizi ile ortaya çıkmış bir örgüt ve bu anlamda bayirbucak turkmenleri ile statü olarak aynılar.

benim şahsi görüşüme göre ise suriye ordusu dışında suriye'de bulunan tüm silahlı gruplar terör örgütüdür. ama bunu dillendirmeye götü yiyecek herhangi bir siyasetçi olduğunu düşünmüyorum. her ülke kendi çıkarları doğrultusunda bölgedeki gruplara silah veriyor ve karsisindakileri terör örgütü ilan ediyor. rusya'nin da bu anlamda pyd'yi desteklemesi, turkiye'nin öso'yu desteklemesi ile farksızdır.
  • --- spoiler ---

... pyd, ypg, pkk, ak parti'den daha değerli hale geldi ise real politik nedir, ne değildir?!
    soru:
    siyasal kürt hareketi bir "hançer" ise sap'ı kim ya da kim'lerin elinde?!
    satarak ya da sırtını rusya'ya dayayarak dış politika yapanlar için yol'un sonu!
    putin de küresel bir oyuncu!
    iran'daki ruhani de.
    peki ya ankara'dakiler?!
    mursi'yi koltuğundan eden rüzgar, baştankara'yı da yokluyor, zorluyor.
    erdoğan baharı!
    zarrab...
    --- spoiler ---

http://hayrullahmahmudozgur.blogspot.com.tr/…d.html
  • --- spoiler ---

pyd'yi desteklemek icin 672 hava saldirisi gerceklestirdik
    --- spoiler ---

https://mobile.twitter.com/…atus/937832401526513664