şükela:  tümü | bugün soru sor
  • rusya'nın amerika'da ki seçimlere müdahele etmiş olması şu an amerika'da konuşulan en önemli 3-4 konudan biri iken türkiye'de ki seçimlere karışmama ihtimalini düşünebiliyor musunuz ?

    netice de şu an tamamen rusya'ya yanaşmış bir malum kişi ve beraberinde hükümet var. haksız da sayılmaz gerçi amerika kendi ülkesinde darbe yapmaya çalışmış , açık açık teröristleri desteklemişken ruslar da nato'ya girdiğimizden beri bize ilk defa silah satabilmeyi başarmış ve ilişkileri istedikleri kıvama getirmiş.

    ruslar bunu sağlayabildikleri bir hükümeti kaybetmek istemeyecek ve mutlaka seçimlere müdahale edeceklerdir. en azından çalışacaklardır ama bizim seçsis sisteminin amerikada ki kadar güvenli olabileceğini düşünmediğim için muhtemelen de yapacaklardır.

    peşinen söyleyeyim bu entry muhalefetin direncini kırmak için değil tam tersi seçime kadar yapılabilecek bir şey varsa yapılması adına yazılmıştır.

    nitekim bir ülkenin liderini seçme hakkı kendi halkında olmalı böylece yıllardır çektiğimiz ızdırap ve gelecek yıllarda çekeceklerimiz benim için nispeten biraz daha katlanır olur