şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle haber kanallarında geçen durum.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

edit : kaynak
  • nato bunu beğenmedi.

en ünlü dansı oryantal olan bir ülkeden ne bekliyorsak...
  • rusya kontrolünde çalışacak hava savunma sistemidir.

ignore list dosyasına kendini ekler artık rusya. beyinlere sağlık mükemmel bir proje.

tabi natosu falan var bu işin daha, oraları halletsinler de sonra konuşuruz tekrar.

edit: lan şimdi tekrar düşündüm de aslında bize rusyadan başka dost yok. bu natonun da bir sike derman olduğu yok, çıkalım natodan rusya-uzakdoğu birliği kurulsun, ona girelim.
  • uçağı vurduk bunu rus götü yalayan, putin sevici hain ekşiciler anlayaoroashjgahgas
    yok lan yanlış oldu. bu üç ay önce söylenen laftı.
    putin iyi adam, rusya ile ittifak yaparak abd'ye karşı denge oluşturuyoruz. rus malı sistemler bize lazım.
  • nato'nun asla izin vermeyeceği olay. türkiye'de bunu göze alamaz. yoksa s-400'ler baya güçlü hava savunma sistemi. aslında komple rus silahları alsak iyi olur gelsin t-90'lar, sukhoi su-34'ler ak-9'lar ilyuşin'ler falan filan ama nerdeee.
  • (bkz: ihale)

başlığın anlamıyla haberin içeriği farklı.

ilk anda sanki putin s300-s400 leri nato kalkanının içine "put in" edecekmiş gibi gelse de, işin aslı milli hava savunma sistemi ihalesidir. muhtemelen sınırda gezen sakallı ve sakalsız teröristlere karşı düşünülmekte.

üretim - yazılım ortaklığı içeren teklifi veren kazanır da, nato ne der, bilemem.
  • dışişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada rusya'dan teklif alınacağı belirtilmiş. nato varken bu iş nasıl olacak anlamak güç.
  • nato'nun izin vermeyeceğini dile getirmek bana pek mantıklı gelmiyor. çünkü nato üyesi olan slovakya, bulgaristan ve yunanistan da s-300 kullanıyor.
  • rusya esat'a sonuna kadar arka çıkınca oldu bunlar. esat (mı eset mi her neyse) gibi bunla müttefik olursam ne yaparsam yapayım beni destekler diye düşünüyorlar sanırsam.