şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gucumu saclarimdan aliom gibisinden denyo bi laf etmisti zamaninda..
  • eskiden chelsea'de player-manager idi, sonra kovuldu, newcastle'a geçti, oradan da kovuldu...
  • bi zamanlar güner ümit in sunduğu turnike programında uzun örgülü saçlı bi hatın wardı ve güner ümit ona gullit ismini takmıştı , ondan sora ülkemizde o saç stilli herkese gullit denmeye başladı..
    üzücü bi durumdu çünkü kendisi hakkaten ii futbolcuydu , teknik direktörlükte başarıya ulaşamadı ayrı
  • hollandalılar tarafindan "gullit" olarak degil de "hulıt" olarak okunur...

futbolculuk kariyerindeki takimlar sirasiyla haarlem, feyenoord, psv eindhoven, ac milan, sampdoria ve chelsea'dir. chelsea ile birlikte faal futbolu da birakmistir.

1.91 boyunda ayi gibi bir heriftir kendisi. milan'daki sakatligindan sonra futbola geri donmesi bile mucize olarak nitelendirilir, zira ayni sakatliktan sonra ridvan dilmen iflah olmamistir.
  • (bkz: gullit)
  • feyenoordun basina gecmistir kendisi. ayrica hollanda devlet televizyonunda yorumculuk yapmaktadir johan cruijf abisiyle.
  • johan cruijff'un yegeni ile evlidir ayrica.
  • rastali nadir futbolculardan birisi
  • çok az insan bilir ama 1988'de bir africa albümü yapılmıştı. bu albümde afrika bilmemne dilinde söylediği reggea tadında bir şarkısı olan futbolcudur kendisi.

çok komik lan!
  • efsane uclunun birincisi. diger ikisi marco van basten ve frank rijkaard'tir. futbolu da biraksalar menajerlikten de kovulsalar dede de olsalar rahmetli de olsalar bana sorarsaniz bu uc adam hollanda milli takiminda oynuyorlar halen. baris manco hollanda ziyaretinde kendileriyle konusmustu yayinlamisti bu adamlar o derece taninirdi memlekette bi zamanlar.

herkes bir futbolcu olurdu ben gullit ya da van basten olurdum. 80'lerin sonlari gibiydi.

kaleci isek de italyan zenga, ispanyol zubizaretta, arjantinli goycochea veya schumacher olurduk. efsane isimlerdi bunlar. ben pek kaleye gecmezdim gecsem de hic schumacher olmazdim, sevmezdim adami. almandi ve fenerbahceliydi.

besiktasin hep bako, zalad gibi dandik kalecileri olmustu, bi kere simovic gibi efsane bi kalecimiz olamamisti. sonradan sonraya galatasaray'a hayrettin geldi de biraz teselli bulduk.

bu kadar isim saydigima bakmayin, futbol ve futbolcu bilgisi 15 sene kadar oncesinde kalmis bir kisiyim ben.