şükela:  tümü | bugün
  • omrunu, polisiye romanlar okumak ve findik-fistik yemekle gecirmis ve hazin bir sonla noktalamis insan. galipin karisi.
  • secilmiş en basarılı nicklerden biri.ayrıca korksakta kormasakta kabullendigimiz bilincaltı sızlamaları.nerede olursak olalım bizi bırakmayacak oldugunu bilmek ve ustumuz acık yattıgımızda kabusa donusecegini dusundugumuz ..kucukken kavranması guc olan terimlerden..
  • ytü ve mimarlık kelimelerinden en az biri ile özleştirilebileceğine* inandığım bir yazar.
  • ekşi sözlük ev temizleme zirvesinde bulaşıkları yıkayarak beni büyük bir zahmetten kurtarmış yardımsever bir kişidir. aynı zamanda kendisine olan borcumu ödemek üzere evime yemeğe beklediğim potansiyel misafirdir.
  • iyi ki doğmuş olan kimse.*
  • aldigim duyumlara gore "hadi yine iyisin, iyisin iyisin tayfun"' un, adina imzali bir resmi bulunan kisi.. o resmi cok acayip bir fanı, hic bir konserini kacirmayan bana, kendi ismini tipexleyip beni adimi yazarak dogum gunumde cilgincasina hediye edicek insan.*`.
  • cok net ruyalar ve kabuslar goruyorum bugunlerde.. hayırlara vesile olsun..
    simdi ben babamın evine gidiyorum.. babamla sohbet etmeye baslıyoruz..
    -neden o'nu terk etmiyorsun?
    -cunku o'nu seviyorum eksigiyle gedigiyle artısıyla eksisiyle.. hem o dort ucluk..fena adam degil hani..
    -dort dortlugu gelse terk eder miydin o'nu?
    -dort dortlugu yoktur ki..ama kalbimi daha cok titreteni gelse terk eder miydim? bilmiyorum, etmezdim sanırım..
    -iste benim kızım.. terk etmemen gerekiyor zaten.. hayat oyle bir sey degil.. bir omur aynı insanla kalmak onemli.. kolay harcamamalı sevgileri..

sonra da uyandım. yalnız ruyanın sacma sapan bir sey oldugu nereden belli? babam iki defa bosanmıs, uc farklı kadınla evlenmis bir insan. ahah.
    tanrım bunlar bilinc altımın oyunu mu?
    neler oluyor? ahah.
  • ruyamda her yerde kar var. evde eski esimle mahsur kalmısım.
    bana diyor ki "kuru fasulye pilavı cok ozledim.. sen yokken kimse yapmadı bana.."
    fedakar sevgili hemen botlarımı giydim. karla mucadele edip bakkala gittim.
    kuru fasulye pilav alıp eve gelip yaptım.
    eski esim yerken gozlerindeki sevinci gorecektiniz ve dedi ki:
    -eline saglık, iyi ki varsın!!

hayırlara vesile olsun yahu.
    ne guzel ruyaydı oyle.
    insan ruyasında chateaubriand filan istedigini gorur, benimki kuru fasulye pilav.
    ruyalarımda bile mutluluk kucuk seylerde. -gulucuk-
  • bi keresinde is yerinden bi cocuktan hoslandim. ama uzun yillardir uzaktan sevdigim cocukluk askim var ve kendimi onu aldatiyormus gibi suclu hissediyorum.
    ruyamda cocukluk askimla yemek hanedeyiz. her zamanki gibi kikirdiyoruz. sonra bana bunca zaman beni cok guzel sevdin, tesekkurler, artik yoluna git, kendine hayat kur dedi. oyle uyandim. ruyamda vedalastik. sonra ben is yerindeki cocugu sevme hakkini kendime tanidim....
  • tebessum ettırendır.

sımdı bır oylama yapılıyor bızım okulda. hepımız otuz bes yasında okulun bahcesınde toplanmısız. eger evet oyu cıkarsa hepımız 11 yasına gerı donup yenıden baslıcaz lıseye. evet oyu cıkıyor. herkes cok sevınıyor. benım kafamda lacıvert bı sapka var. saclarım kut ve sarı. havaya atıyorum. bırden platonık askım tutuyor sapkayı. sapkan guzelmıs, onbır yasında gorusuruz deyıp kıkırdıyor. boyle uyandım canlar.