şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ruyanda gorursun deyisi ile yeterince acikliga kavusan, cok guzel, asla olmayacagi dusunulen seylerin vuku bulmasi durumda yapilan benzetme.
 • senihanın 2000 yılında çıkarmış olduğu albümünün ismi
 • omur atay tarafindan yonetilen, yeni sezon tmc film yapim projesi. kasim ayinin ilk haftasi show tv ekranlarinda olacak. basrollerinde cetin tekindor, isil yucesoy, almila uluer, yasemin conka, cem bender gibi cogu tiyatro kokenli saglam oyuncular bulunuyor. cekimlerinin bir kismi ankara'da tamamlandi, geri kalani ise istanbul'da halen devam etmekte.
 • ankara'da tren garındayken, çekimlerini gördüğümüz, kenarda arkadaşlarıyla muhabbet eden bi grup gibi gözükmek üzere figüranlık teklifi aldığımız, ancak tren saati yüzünden benim oynayamadığım, arkadaşımın ise 6 sahnede oynamayı başardığı yeni dizi.
 • an itibariyle show tv'de yayınlanan yeni sezon tmc yapımıdır. şimdi tmc geçtiğimiz sezonlar içinde iki iri projeyi tutturmuş ( bir istanbul masalı, aliye) bir projeyi ölümün kenarından almış (hırsız-polis), bir projesini ( beyaz gelincik) halen ve başarıyla itelemektedir ve dün başlayan kanal d dizisini ( binbir gece) de ilk bölümle ilk üç'e sokmuştur da, öğrenememiş midir karmaşık ve kalabalık başlangıçlı işlerin pek tutmadığını? üstelik (tüm oyuncuların affına sığınarak, özür dileyerek söylemeliyim) neden başka başka projelerde dikiş tutturamamış ya da iyi karakterler çizmiş olsalar bile yıpranmış yüzleri ısrar kıyamet bu dizide toplamıştır? ben diyorum ki: kast hatası var bu projede. (asık surat yapmayı hiç bu kadar istememiştim)
  haa, biliyoruz ki erol avcı basiretli bir yapımcıdır. eğer işine inanıyorsa her türlü fedakarlığı yapmakta ve direnmektedir yayın sürdürmek için (bkz: yağmur zamanı) yine de dilerim ki, benim sözlerim yalan olsun, ben yazdıklarımdan utanır hale geleyim ve bu iş tutsun, alkışlayayım. ama umutsuzum... emeği geçen herkese saygılarımı sunarım... yolunuz açık, bahtınız bereketli olsun...

  şu son lafı etmeden duramayacağım ki: türk izleyicisi böyle "kahverengi" sevmiyor, malesef...
 • dün geceki gösterimi neticesinde malesef hislerimi yanıltmamış, ilk 100 sıralamasında total'i 34., ab'yi 18. olarak kapatmış dizidir. ben mutlu muyum sanıyorsunuz?
 • "kahverengi"si yüzünden, fragmanlarda tanıdığım oyuncuları görene dek ithal sandığım dizi.
 • açılışta izlediğimiz bindokuzyüz bilmemkaç yılında gerçekleşen duruşma sahnesinde katip kızımızın mekanik daktilosunun times new roman fontunda bilgisayar çıktısı verdiği dizidir. hiç mi daktilo bilen birini bulamadınız ulan. bi sayfa yazı yazsaydı da onu taksaydınız daktiloya. hadi bulamadınız, gidin bir mahkeme kalemine, alın herhangi bir dava dosyasından tutanağı, sahneyi çekip geri koyun yerine. bu kadar mı zordu lan. bilgisayarda yazıp da takmışsınız daktiloya kabak gibi.

  bunu geçtim. ufak tefek ayrıntılara dikkat etmeden izleyelim diziyi.

  - ulan evlenme aşamasına geldiğin kızın babasının adını hiç mi sormadın davar. hadi mesleğini sormadın. "o sorarsa ben ne derim" diye geçiştirdin. adını da mı hiç sormadın be? hadi senin mazeretin var, anlatmaya cesaretin olmayan bir durum var ortada. hoş görelim seni. e be kızım sen de mi sormadın hiç evleneceğin adamın anasını babasını da bu adam bunca yıl anlatmamış sana anasıyla babasıyla ilgili hiçbir şey. dolayısıyla sana da soramamış ananın babanın adını bile.

  - gitmekte olan trende ateş edip saklanan bir adam var. dikkat ediniz tren yürüyor. bu esnada herkes panik olup adamı aramaya falan başlıyor. o kargaşada hangi andaval çektiyse o imdat frenini, tren bomboş arazinin ortasında duruyor -ki tren öyle zart diye frene basınca durabilen bir araç değildir- durmadan önce kapıları tutmak hiç mi aklınıza gelmiyor be salak kondüktörler. resmen adam kaçsın diye treni karanlık arazinin ortasında durdurup kapıları da hobarey diye açtınız. adam kaçtı gitti. aferin.

  - ankara'dan istanbul'a gece saatlerinde giden ve hem yataklı hem pulman vagonu bulunan tren var mı ki? anadolu ekspresi ve fatih ekspresi var pulman+kuşetli, ankara ekspresi var o da komple yataklı. elbik'i göreve çağırıyorum açıklasın bunu. (elbik'ten gelen cevap: ankara-istanbul arasında yataklı+pulman vagon bulunduran ve gece saatlerinde sefer yapan bir tren bulunmuyor.)

  (yok arkadaş ayrıntılara dikkat edince izlenmez oluyor bu diziler. lost falan izleyim ben en iyisi. nerden izleniyor ki o?)
 • hala kişisinin yeğenine geç kaldığı için çıkıştığı dikkatimi çeken yeni dizi.
  hala kişisi: nerde kaldın, neden bizi taksilerde süründürüyorsun?

  (bkz: allah kimseyi taksilerde süründürmesin)