şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ruya gibi gecti yillar) entrysinde bahsi gecen sarkinin esas adidir
  • özüne dönmüş ahmet özhan'ın albümüne ismini ve ağırlını koymuş parça.. dehşet güzel söyler..
  • 14-20 yaş arası yıllarım.
  • ahmet ozhandan ilk dinlendiğinde önce amca napıyosun sen sorusunu soruyorsunuz, akabinde böyle şarkı söylenirmi diye sormak istiyor içinden insan. tüylerinizin diken diken olmama ihtimali yok sanırım. akıllara zarar muhteşemlikte bir yorum.
  • ahmet özhan'ın yorumunu ilk dinlediğimde durduk yerde adamın amına koymakla kalmamış, hayatı sorgulamama kadar süren bir periyodun başlangıcı olmuş şarkıdır.

ilk 500 dinlemeden sonra (şaka değil, abartma da değil) tamam abi ben teslim oluyorum deyip şarkıyı içeren cd nin imha edilmesi ile sonuçlanan bir surece sebep olur. sonra bayagı uzun bir sure dinleyemezsiniz.

ama sonra bir şekilde bir yerde yüzleşirsiniz... kıpırdayamazsınız.. kesseler kanınız akmaz modunda ööle dinlersiniz..

ve sonra ikinci 500 başlar...

hiç bitmeyecekmiş gibi...
  • yogurdu üflettirir adama.
    hani der ya; güzel bir kumral uğruna küstüm esmer beyazlara.

ardından biraz kül biraz duman bırakan yıllardır.
    öyle işte.
  • mutlu olunan zamanlar.
    2. amaca uygun olmayan açıklama:
    rüyanın olumsuz ya da olumlu bitmesiyle ruhsal dengenin ona göre şekil alacağı durum.
    3. konuyla alakalı olmayan açıklama:
    "kovaladığım yıllardan hiç birşey kalmaz yorgunluktan başka elimde."
  • ahmet özhan'ın 2003 yılında çıkardığı sanat müziği albümündeki yorumu felkaladenin dahi feykinde idi ve diyecek söz dahi bulamadıydık.. ama ve lakin trt'nin 40. yıl dönümü konserindeki performansında epey bi'farklılık sezdim şahsen,

http://www.youtube.com/watch?v=9vwkav-8tw0

o kadar kalabalık orkestranın ağırlığı ve buna bağlı koordinasyon kaybı ve de canlı yorumun dezavantajları söz konusudur heralde..
  • hicaz makamında bir avni anıl bestesi.

en güzel yorumlarından biri şu linkten dinlenebilir:
    http://www.youtube.com/watch?v=zqr8mlwospc

ahmet özhan'nın güzel sesi ve yorumu bir yana, bestenin enstrümantal icrası bambaşka.