şükela:  tümü | bugün
 • rüya görmemizin sebebi.

  sanal gözlük vb bize gösterilen/haberdar olmamıza izin verilen, insan ürünü teknolojik nimetlerin çok ötesinde bir proje, henüz emekleme safhasında. rüyalarımızı net hatırlayamamamızın, aklımızda kaldığı kadarıyla/bölük pörçük anlatmamızın sebebi de bu. üstün ırk tarafından yürütülen çalışmalar sahneye çıkma konusunda yetersiz seviyede.

  ilerideki gelişmeler sayesinde tamamen rüyalarda yaşayacağımız, herkesin kendi paralel evreninde mutlu olduğunu sanacağı bir dünyamız olacak, işte o zaman fiziğe de mevcut algılara da elveda diyip yeni bir kapıdan içeri gireceğiz.
 • son zamanlarda varlığını iyice hissettiren proje.
  türkiye sınırları içinde biz her gün bir rüyayı yaşıyoruz zaten. tabi kabusunda bir rüya olduğu gerçeğini atlamamak lazım.
 • mevcut rüyalarımızın bazılarının kabus olmasının sebebi, rüyaların henüz kontrol edebileceğimiz seviyeye getirilememiş olmasıdır. bu eksik giderildiği vakit kabus dediğimiz şey de ortadan kalkacaktır.

  proje sahneye çıkacak hale geldiği zaman insanların beyin kullanım kapasite kilidi de açılacak.
 • gerçekleşmeyen hayaller, yaşanmış pişmanlıklar, ve ileriye dönük umutlar rüyalarımızın temelini oluşturur. bu üç maddenin katalizatörü ise bizden bağımsız dış etkilerdir. rüya projesi tamamlandığı zaman katalizatör ortadan kalkacak ve yeni bir şey öğrenme imkanı kalmayacak, dolayısıyla herkes kendi dimağı kadar geniş bir dünyaya adımını atacak.

  mevcut halde insan formunda varlığını sürdürenlerin insanlık süresi bittiğinde, yani ölüm gerçekleştiğinde dahi fiziksel varlık devam edeceği için rüya devam edecek. mevcut halde yeni doğan kimse olmayacak, herkes kendi dünyasında çoğalacak, kendine has yeni nesiller yetiştirecek.
 • dana dili haşlama

  malzemeler

  1 adet dana dili
  1 adet kuru soğan
  2 adet havuç

  dana dili haşlama tarifi

  aldığımız dili güzelce yıkadıktan sonra, tuz ile ovalayalım bunu yapmamızın sebebi; dilin üzerindeki kaygan tabakayı temizlemek için. daha sonra dili tekrar yıkayıp yumuşaması için yaklaşık olarak 2-3 saat suyun içinde bırakıyoruz. süre sonunda dili, havucu ve bütün olarak soğanı atıp düdüklü tencerede bir saat pişiriyoruz. bazı diller daha geç pişebilir. açtığınızda pişmedi ise biraz daha fazla pişirebilirsiniz. pişirdikten sonra dili tencereden alıp soğumaya bırakıyorsunuz. soğuyan dilin beyaz kabuğu soyulur ve söğüş doğranır.

  afiyet olsun.
 • lucid dreaming'in uyanmaya karşı koyamadığı için karşısında yetersiz kalmakta olduğu proje.

  düşünce fonksiyonu güçlendirildiğinde, yani beyin kullanım kapasite kilidi açıldığında rüyalar da yoğunlaşacak, yani zihinsel kontrol sağlanmış olacak. böylece insan formunda geçirilen süre boyunca istenmediği sürece uyanma olmayacak.
 • mandela efektinden sonda her şey olabilir bu dünyada abi.

  kimse bana queen'in we are the champions şarkısının sonunda of the world sözünün olmadığını açıklamayamaz.
 • zihinsel kontrol yetisi kazanan insanların istediği zaman uyanma imkanına sahip olacağı, ama fiziksel dünyada mevcut düzene dair herhangi bir gelişme yaşanmayacağı için uyanmanın tercih edilmeyeceği, dolayısıyla tamamlandığı zaman %100 kullanım oranıyla devam edecek proje.