şükela:  tümü | bugün
  • ben her gece az dozda meskalin kullanıyorum.
    rüyasız bir gece yarım yaşanmış hayat demektir.
  • bilmedigim yontemlerdir.
    ama ruya gormek cok guzeldir. gerceginden soyutlasip duslerimizde somutlasmak gibidir.

ben genellikle yorgun oldugumda ruya goruyorum ama ruya gormeyi isteyerek uyudugumda ruya goremiyorum.
  • korkunclu ruya gormek istiyorsaniz yastiginizin altina ekmek kirigi koyun.
  • yatmadan önce bi tane aerius atmak. rüyadan fırsat bulup uyanabilirseniz, güne bi ara başlarsınız.
  • rüya günlüğü tutun. günler geçtikçe daha çok ve daha detaylı rüyalar göreceksiniz.

her gün uyanır uyanmaz rüyanızı hatırlamaya çalışın. en ince detayına kadar zorlayın. ve bir deftere ya da telefona yazın. başlarda zor olsa da geliştikçe kolaylaşır. ve aylar geçtikçe daha derin rüyalar gördüğünüzü fark edeceksiniz.
  • rüyalarını animasyonlaştıran şurdaki şizofrenin animelerini izledikten sonra denemek istemediğim yöntemlerdir.
  • aşık olun.
  • yatmadan once asagida yazdiklarimi soylemeniz yeterli olacaktir, aklinizda tutamiyorsaniz not alin cocuklar. evet:

lailahe niyet ettim allah rizasi icin ruya gormeye.

ıste bu kadar! tatli ruyalar...
  • *rutinden farklı, duygu, düşünce ve aksiyonu yoğun bir gün geçirmek.
    *insanlarla iletişim halinde olup sözlerini bitirememek, bir şeyleri muhakkak yarım bırakmak. misal kavgada son sözü söylememiş olmak.
    *bol renkli bir film-dizi izlemek veya kitap okuyup yatmak.
    *camı pencereyi açık bırakıp yatmak.
    *yatmadan evvel hazmı zor besinler tüketmek.
    *üstü açık yatmak ki tek başına zati kafidir.
    *tüm bunlar kafi değilse ne oldukları anlaşılmayan gürültülü bir ortamı uyumak için tercih etmek.

birinden biri muhakkak işe yarar.
  • (bkz: kitap okumak)

yatmadan hemen önce. hayalgücünüzü kullanın; bitmez merak etmeyin.