şükela:  tümü | bugün
  • aslında nadir ruya gormek diye bir şey yoktur.her insan her gece en az 5-6 rüya görür ancak bunların pek azı hatırlanmaktadır.
  • gerçekten de insanlar bir gece içinde pek çok rüya görür.ancak (benim bildiğim kadarıyla) genellikle bunlardan sabaha karşı görülenler ya da uyanmaya yakın bir zamanda görülenler hatırda kalır.
  • rüya çok acayip bişey ben inanıyoroum ki yada en azından bana olduğunu sanıyorum en azından.rüyalar bazen gerçek olabiliyo.yok başıma geldi oradan biliyorum.bazı rüyalarımın gerçekleşmesini bekliyorum.bazılarını ise sadece rüyada kalmasını istiyorum.
  • rüyamda sürekli championship manager oynuyorum. sonra birden "news" ekranı çıkıyor. futbolcuların isminin yazdığı yerde kendi adımı görüyorum, antremanda kolumun sakatlandığı, bu nedenle bir hafta top oynayamıyacağım yazıyor. o anda uyanıyor ve kolumun üstüne yattığım için çok fazla ağrıdığını farkediyorum.
  • kesinlikle sabah uyandığımda içimin daha rahat olmasını sağlayan artı hatırlayamadığım zaman beni acayip rahatsız eden bi olay. rüyada görülenlerin kağıda veya herhangi bi materyale yazmanın kişinin içini rahatlattığı da söyleniyor.
  • (bkz: ruya)
  • çok garip bir acıdır. bazen harika bir rüya görürsünüz. kaybettiğiniz biriylesinizdir. çok mutlu olursunuz. sonra sabah uyanıp da gerçeğe dönünce bir acı girer ki kalbinize bütün gün ağlar içiniz. acı çekersiniz.
    ya kabus görürseniz.. bu durumda da bütün gece acı çekersiniz. belki de ertesi gün yatmaya korkarsınız. yazık.
  • (bkz: abre los ojos)
  • ingiliz romantiği coleridge'nin yazdığı ve benim bugune kadar gorduğum ruya hakkındaki nadir yazılardan birisi.

what if, you slept! what if, you dreamed? what if, in your dream you went to heaven? what if, there you see a plucked flower? what if, you took it? what if, when you woke up you had the flower in your hand? ahh what then?

tercümesi: ya uyursan? ya rüyaya dalarsan?ya rüyanda cennete gidersen? ya orada koparılmış bir çiçek görürsen? ya onu alırsan? ya uyandığında çiçeği hala elinde tutuyor olsan? ya sonra?