şükela:  tümü | bugün
  • bir nevi malzemeden çalmaktır. rüyada hindistan'a turistik gezi düzenlemişsindir misal, gezdiğin hindistan bildiğin yan mahalledeki her çarşamba kurulan semt pazarıdır. satıcı abiye sorulan "how much this?" sorusunun karşılığı "beş lira bacım." olur. hani suratıma tip tip bakıp manyak mı la bu kısmını utancımdan anlatmıyorum. ya da kıyamet ötesi bir fırtınada-her yeri sullar seller götürmüşken-gördüğün ilk gemiye doğru koşturup gemiye atlayacakken tutunduğun küpeştenin mutfak masası sandalyelerinin bacaklarından imal edilmiş olduğunu görürsün. yahu arkadaş otuzunu geçmişsin. her bölümünün birbirinin reddi olduğu bir hayat geçirmişsin. daldan dala atlamışsın resmen şerefsiz. niye böyle küçük hesaplar peşindesin? ben sana gördüğüm ettiğim her şeyi yollamıyor muyum, hani en derin korkularım, kendimden bile sakladığım sırlarım? funda yenge'nin ellerine sap geçirip aha bu kürektir ne demek yahu. benim en derin sırrım funda yengemin en son yirmi yıl önce gördüğüm elleri mi yani? hiç el görmedim mi ondan sonra? neden bir yıllık körpe bilinçaltları gibi davranıyorsun be arkadaşım? hadi hepsini geçtim castinge bile el atıyorsun. bildiğin bütün akraba eş dost vs.nin eli, gözü, kulağı, burnu, götü ne varsa toplayıp aha sana daha önce hiç görmediğin bir çöl bakiresi. arkadaş tamam, bari uyumlu olsun. elin adamına amcamın ilk karısının memelerini ne hakla yapıştırıyorsun? hangi vicdana sığar bu?

buz dağının görünmeyen kısmıymış, iki dakka ekmeğe yollasan gitmez yemin ederim.
  • rüyada şeviştiğin, seni hazzın doruklarına çıkaran o alfa insanı muhteşem yabancının( bilinçaltım dilini de vatanını da cinsiyetini de bilmediğimi iddia ediyordu.) götündeki sivilceleri bile ezbere bildiğin yıllanmış sevgili çıkmasıyla resti çektirmiştir. bir de utanmadan olur mu ya, bak bunun burnu daha ince ve kavisli diye yutturulmaya çalışılmıştır. koduğumun buzdağının görünmeyen kısmı, bu küçük hesaplarla nereye varmak istemektedir??!??!