*

şükela:  tümü | bugün
 • insanı korkutan ve sessizce uyanmayı bekleyebileceği küçük bir bilinçaltı kırıntısı aratan olaydır...kimi zaman ani bir refleks veya boşluğa düşüş gibi bir son ile ayılınır...
 • cok guzel ve keyifli de olabilir zira ruyanizi kontrol edebilme gucune sahipsinizdir. hersey istediginiz yonde gelisir (bkz: tanriyi oynamak)
 • bir de "rüyaya uyanmak" şeklinde adlandırabileceğimiz bir türü vardır ki bir kez başıma gelip 'aha yaktık motoru' dememe sebep olmuştur şöyle ki:
  rüyamda uyuyorum, sonra biri gelip beni uyandırıyor 'hadi mengus kalk sabah oldu' diye, uyanıyorum, sonra uyandığımda rüya içinde olduğumu fark ediyorum tekrar uyanıyorum, o sırada bir ses 'hadi mengus kalk sabah oldu' diyor, tekrar uyanıyorum ve yine rüya içinde olduğumu fark ediyorum yine uyanıyorum.....

  çok korkutucu. windows gibi. pencereleri kapatıyorsun kapatıyorsun bi türlü desktop'a ulaşamıyorsun filan...
 • gidip başınızı rüyada gördüğünüz taşlara vurabilirsiniz, ya da rüyada intahara kalkışabilirsiniz. o zaman uyanırsınız.
 • olayi konfirme etmek icin kendinizi cimdiklersiniz, aci azdir. eveeet, (bkz: showtime) evinizdeyseniz disari cikmak icin pencereden atlamayi secersiniz, istediginiz arabayi calistirip kacabilir, istediginiz eve girebilir, beyinin ruya icin jenere edecegi tiplere bakabilirsiniz. diger bir olayda karsi cinse saldirma gereksinimidir, bu sekilde noktayi koyarsiniz. zira bu noktadan sonra genelde uyanilir. bir ara oldukca sik olarak yasadigim, sadece dokunma ve zaman gibi mevhumlar eklenebilirse matrix olayinin limitlerine yaklasilabilecegini dusundugum zihin hadisesi. cok zevklidir, herkese nasib olmaz.
 • zincirleme olarak devam ettiği takdirde kafayı yemenize neden olabilecek hadise.
 • genelde üç buçuk attıran bir kabusun en akla ziyan bölümünde başınıza gelir.i am not here this is not happening diye kendinizi avutursunuz daha olmazsa ter içinde uyanır kalkar bir bardak su içersiniz...
 • tabi bu noktada varsayalım ismail'i de anmadan geçmek olmaz*...
 • olaylar sıkıcı gelişiyosa farkına varmışsanız binanın çatısından falan atlamak çözüm gibi gözükür genelde. çünkü önceki deneyimlerinizde böyle bi durumda uyandığınızı bilirsiniz. lakin insanın başına gelmiyo diğil, uyanmak için atlayıp sonra bütün rüya boyunca sürünerek heryeri gezmek ve yardım için bağırmak zorunda kalmıştım. veyada bi kasaba dolusu insan beni kovalarken birden dönüp "neden ben?" diye sorunca herkez aptal olmuştu herkes "hakkaten neden bu?" falan gibi bi dialog geçmişti bütün gece milleti dinledim sonra.
  eğer eylenmiyosanız durumda en güzeli bi köşeye gidip rüyadaki olaylardan uzak durmak ve sakin olmaktır. bişiy yapmaya çalışmadığınız zaman rüya bitiyo genelde.