şükela:  tümü | bugün
 • orhan pamukun kizi.. guzellik otesi bisey. tasvir uzerine , pek zeki, pek cimcoz , pek de invisible-my mama always said you are the kind of boy that can enjoy invisibility- bisey. (bkz: ruya)
 • orhan pamuk, öteki renklerde rüyanın okul yolu adlı bölümde uzun uzun kızını anlatır*. hakkında hic zorlanmadan, kendiliginden yazabilmesi, sorunsuz bir askin isaretidir.*
 • surat olarak babaannesi şekure hanıma oldukça benzemektedir.. 1991 doğumludur..
 • annesi aylin türegün'dür...
 • erkek olsaydim kesinlikle hayatimin aski olacak kiz idi. o kadar guzel ki, bakmaya doyamiyorum.

  edit: sevgili hincal, neresini begenmedin soyle degistireyim. olumu gor bak.
 • olağanüstü bir güzellik (gerçi balıketli ve surat hacmi büyük ama çoook güzel bir kız, bayan olmama rağmen beni bu kadar etkilediğine göre allah etrafındaki erkeklere sabır versin), fevkalade bir gençlik*, orta karar bir sevimlilik, zengin ve elit bir ailede dünyaya gelmiş olmanın getirdiği bütün olanaklara sahiplik ( özel okullarda okuma, dört dil bilme, piyano çalma vs...). sırça köşkte yaşayan bir pamuk prenses işte... ya da pelin batu'nun ( bkz:#7020834) 15 yaşındaki nobel ödüllü yazar kızı versiyonu da diyebiliriz.
 • mehmet tez'in geçen hafta köşesinde kurt cobain'in kızı frances bean cobain ile müzik zevklerini karşılaştırdığı ve ac dc , pink floyd gibi isimleri dinlemesi nedeniyle galibiyetini ilan ettiği genç hanım.

  http://www.sabah.com.tr/…m/gnc110-20061215-103.html
 • (acaba marie curie doğal bilimlerde nobel ödülü alan tek kadın mı, ödül aldığı sene nobel ödülleri ilk defa mı veriliyordu gibi son derece entellektüel kaygılarla nobel'in resmi sitesine girmeye karar verdim. o da nedir? orhan pamuk ve yanında güzel mi güzel bir kızcağız. orhan pamuk'un kızı değil mi bu? adı neydi bunun yahu? kara kitap'ta vardı adı hah, rüya. ara bakalım rüya mıymış gerçekten adı. evet. rüya pamuk. hemen tanım gir öyleyse:)

  nobel'in resmi internet sitesinin kapak güzeli olmuş türk kızı (neden böyle haberler magazin basınımızda yer bulmaz anlamıyorum).

  öhöm. ne diyordum? hah. marie curie. evet efendim, kendisi doğal bilimlerde nobel ödülü alan tek hanımefendi değilmiş. kendisi ile beraber 18 hanımkızımız daha bu ödüle layık görülmüş. edebiyat ve barış ödüllerini de dahil edecek olursak bu sayı 33'e yükseliyor. verilen toplam ödül sayısı 768'i kişilere ve 19'u kurumlara ait olmak üzere toplam 787.

  dünya nüfusunun yarısı kadın.
 • http://www.nobelprize.org/ gibi sasaali bir internet sitesini babasi ile cekilmis bir fotograf ile susleyen genc kiz. orda o fotografi gordugumuzde hasetimizden catlamamiza sebep olan kiz. babasindan sonra kendisine satasmaya basladigimiz kiz. babasinin yaptiklarinin, soylediklerinin tum sorumluluklarini yukledigimiz henuz resit bile olmayan kiz. hakkında cok ve ziyadesiyle bos konustugumuz kiz.