şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da algi psikodrama'nin kurucularindan. basarili bir psikolojik danisman.
    http://www.algipsikodrama.com/cvdetay.asp?idkat=8
  • alanında kendini yetiştirmiş, kendini sürekli yenileyen ve bir çok konuda uzmanlaşmış olan rüya turna işini severek yaptığından sebep zahir'dir danışanlarına; onu sizden biri gibi görür, önyargısız kendinizi kabullenip sonra da size ait olan hayatın, düşlerin peşine düşersiniz birlikte ... değil mi ki algılayış biçimini değiştirmek için, sorumluluk almanı sağlayan rüya, seni "sen"oldurur algı(n)da..

algı psikodrama
    rüya turna

kitapları:
    seni şikayet etmedim anne sadece kendimi anlattım
    ben bana güveniyorum
  • ankara'da algı psikodramanın kurucusu rüya turna şu sıralarda yapılan ankette birinci sıradadır. anket sonuçlarında algı psikodrama ekibinin diğer üyelerini de üst sıralarda görmek gülümsetmiştir. daim olsun

edit büdütü: sıralamada yükselme
  • ilk göz ağrısı algı psikodrama hakkında çok güzel bir yazı kaleme almıştır.

"algı

1999 yılında psikolojik danışma alanında yüksek lisansımı tamamlamış psikodrama terapisti olmuştum. eğitimden eğitime koşturduğum bu yıllarda bir yandan da seminerler vererek öğrendiklerimi paylaşıyor aynı zamanda psikolojik danışma seansları ve grup çalışmaları yapmaya devam ediyordum.

2000 yılında çalışmalarımı başkalarının iş yerlerinde yapmak giderek zorlaştı ve kendi merkezimi açmaya karar verdim.

ankara hoşdere caddesi üzerinde, sonradan büyüterek değiştireceğim, küçük bir ofis kiraladım.

bir muhasebeci ve bir sekreter ile anlaştım.

bu merkezin bir ismi olmalıydı.

başka birisinin kullandığı bir ismi kullanmamam gerektiğinin bilinciyle aklıma gelen isimleri araştırmaya başladım. o dönemlerde internet bu kadar yaygın ve hızlı değildi. ama yine de yardımcı oldu.

doğduğundan beri hayatımda hep özel bir yeri olan kardeşim ile isimler üzerinde epeyce çalışma yaptık. en sonunda merkezimin adına karar verdim.

algı

hoşuma gitti. anlamı da mesleğime çok uyuyordu. “hayat algıladığımız gibidir”.

merkezimin adı,

algı psikodrama ve psikolojik danışma merkezi oldu.

sanırım o dönemlerle türkiye’ deki ilk merkezlerden birisiydim.

aradan geçen birkaç yıl içinde beni modellemek isteyen meslektaşlarımı da kendi merkezlerini açmak konusunda destekledim.

2008 yılında patent enstitüsünden "isim hakkınızı alın" gibi bir öneri geldiğinde çok şaşırdım. “hangi psikolog kendi iş yerini açıp benim adımı kullanmak isteyecek ki?” diye düşündüm. bir psikoloğun hem etik değerlere saygılı olacağına hem de kendi yaratıcılığını kullanmak isteyeceğine inanırım. bu hırsızlıktır. izin almadan başkasının yazısından alıntı yapmak da hırsızlıktır. başkasının hazırladığı bir programı izin almadan kendi programın gibi satmak da hırsızlıktır.

ama psikologlar da insan ve olabiliyor.

tamam dedim ve marka tescilimi 2009’ da yaptırdım.

son yıllarda internet iyice hızlanmış, yayınladığımız her şey anında birçok insana ulaşmaya başlamıştı. 2016’ da yeni açılan ve algı adını kullanmaya başlayan üç merkez keşfettik. kayseri'de, istanbul'da ve kıbrıs'ta...

kayseri'de merkez açan ve algı ismini kullanan psikolog ankara'ya taşınmış. başka birisinin yirmi yıldır kullandığı merkez ismini neden kendi merkezine bir isim seçeneği olarak gördü bilmiyorum. neden kendi ismini yaratmadığını anlayamıyorum.

algı benim çocuğum gibi. 2000’ de doğdu ve algı' ya destek verenlerle birlikte büyük bir sevgiyle büyüdü. bugün algı benim olduğu kadar algı' nın büyümesine destek olan diğer uzmanlara ve asistanlara da ve hatta danışanlarımıza, grup üyelerimize de aittir. "

uzm. psk. dan. zahir rüya turna