• rüyada çok ünlü bir yönetmen olduğunuzu görürken birisinin size sürekli;
    "king kong'u çekeceğiz. king kong, king kong" diye seslenmesi.
    ` :ding dong`` :ding dong`` :ding dong`
    ` :kapı zili`` :kapıcı`
  • rüyamda şu an ne olduğunu hatırlayamadığım çok komik bir şeye gülüp yarı uyanmak, bu yarı uyanıklık halinde "lan dur ben neye güldüğümü unuturum şunu not edeyim de unutmayayım" deyip neye güldüğümü rüyamdaki bir not defterine kaydetmek bir ruya yanilsamasidir. doğal olarak o not defteri rüyada kalır ve uyanık bilinç bu not defterininden detach olur.
  • rüyamda birden kuvvetli şekilde beni çağıran bir ses duyup apar topar salona kadar koşturmak sonra "ne yapıyorum lan ben? rüyaydı o" deyip yatmak bir başka rüya yanılsamasıdır.
  • sonrasında hissedilen ise gerçek kırıklığı
  • uyanmakta olan rüya sahipleri tarafından bakılan ayna.
    niye ayna, takıntıları oynatıyo sanki bilinçaltı insana.
    sanki insanın ayağının altı kaşınıyomuş da kaşıyamıyomuş gibi bi his oluşuyo bu yaşanırken.
    örnekler:

1- kafa yastık üzerinde sol tarafı aşağıda. kollar kapalı. göğüs yatakta. bel yarı çevrilmiş. ayaklar omuz genişliğinde açık ama kavisli. yani yukardan bakınca tam bir "lamda" olmuş vücut. gördüğüm rüya: ben x eksenini 0 ve 1'de kesen, kolları aşağı bakan parabolmüşüm. ama değilmişim. koordinat düzlemindeyim, düzlemselim hatta, ama değilim. x ekseniyle aramda kalan bölge taranıyo, bi integraldir gidiyo ama hayırlısı.
    ( (0,1) aralığındaki düzgün dağılım'ın 0'ı 1'i, genel matematiğin parabolü integrali.içselleştirmişim mübarekleri.)

2- uykunun kritik bi noktasında rahatsız edilince görülebilen rüya(sabahın köründe telefon gelmişti bi tanıdıktan galiba) uykunun sırrı bi tanıdıkta varmış, en kaliteli uyku o şey sayesinde oluyomuş da. rica etmeye çekiniyoruz, "amaan sen de her şeyi benden istiyosun" diyecek diye kendimizi yiyomuşuz.( bu arada okula geç kalınıyor, geç uyunmuş vs.)

3- (!!yeni!!) (bütün gece selpaklarla cebelleşiliyor) bütün cahili, tikkysi, kendini bişey sananı hiçbişey bilmeyeni etrafıma doluşmuş. bundan bıkmışım. sonra diyorum ki "ahaa! bilim adamları buna da bi çare bulmuş. artık bu insanlar sadece 1cm^2'lik yüzeylerde eğitim alabilcekler!" tablet gibi bişeyler var böyle minicik. bu eğitime katılmak için ülkeye ziyan arkadaşların yapması gereken tek şey talep etmek. yani talebe olmak. eğitim esnasında minicik oluyo bunlar, o 1cm^2'lik yüzeyi tarıyolar filan(tırmıkla). ama böyle yine çoğu arıza çıkarıyo, gerek cehaleti kabul etmeyerek, gerek derslere katılmayarak. (bkz: hastayken görülen rüyalar) (bütün gün saçma sapan insanlarla uğraşılmış, onlar düşünülmüş vs.)
  • rüyayı hayal dünyasi zannetmek veya rüyayi gercek zannetmek gibi fikirlerin üstün cikmasi.
hesabın var mı? giriş yap