şükela:  tümü | bugün
  • uyku kaçırtan ve sonrasında kesinlikle tekrar uyunamayan durum. bir de sizden birşey yapmanızı istediyse ve ardından ak sakallı dede gelip o işi yapmaya çalışırken öleceğinizi söylemişse bunu takiben eski sevgiliye sarılıp ağlanıyorsa rüya içerisinde, birkaç gün daha uykudan kaçılabilir ya da çok fazla bilgisayar oyunu oynuyorsunuzdur.
  • (bkz: allah)
  • imkansızdır.zira, gerçek hayatta allah'ı görmek ya da duymak imkansız olduğu için ne görülen cisim allah'tır; ne de duyulan ses allah'ın sesidir.ancak şu şekilde gerçekleşebilir mesela: gökyüzünde devasa bir ssg silüeti görülür, ve bu silüet gandalf'ın sesinden sizinle konuşur. yani demem o ki rüyada görülen şey allah'ın kendisi değil,sizin kendi allah'ınızdır.
  • çok garip formlarda gerçekleşebilen bir olaydır, yani rüyanda gördüğün şey ya da kimse "ben allahım" diyorsa, tabiatiyle siz de rüyanızda allahı görmüş oluyorsunuz bir anlamda, öyle kabul ediyorsunuz yani.

küçükken ben de rüyamda, bembeyaz bir arka plan üzerinde siyah el yazısıyla allah yazan bir şeyin önünde duruken görmüştüm kendimi. akşam ne yedin, 10 tane çubuk çizecektin deftere fln diye bir şeyler sorup duruyordu. benim için belli bir süre allah oydu resmen, o süre zarfında göt korkusuyla önüme ne konduysa yedim, ödevlerimi yaptım falan... tabi geçti sonra...
  • 4-5 sene kadar önce başıma gelmiş olaydır. ben, abim ve tanımadığım birisinin onu takip etmesiyle başlamıştı rüya. sonra bi binanın bodruma katına girmiştik. bodrum katının tavanından bi borudan su akıyordu. bu suyu içebilenin cennete gideceğini söylemişti. ben gitmiştim ve içmiştim, benden sonra tanımadığım adam içmeye çalıştığında su uzaklaşıyordu ve o içememişti. abim de içmeye çalıştığında önce içememişti, ben o suyun aktığı boruya dokunduktan sonra o da içebilmişti..

1-2 sene kimseye anlatamamıştım nedense, ve bi garip hissetmiştim kendimi..
  • 4-5 sene önce kadardı, olaydan bir kaç gün önce evdeki su borusu patlamıştı, hafif sızıntı yapıyordu, altına kova koyarak idare ediyorduk. ben tamir edeceğim diye tutturmuştum, sonra da zamanım olmamıştı. halbuki çağırsana bir tamirci di mi.

neyse, ogece, tanımadığım iki kişi (sanırım kardeştiler) ile beraber onu takip ediyorduk. birden bir baktım benim evin bodrum katına inmişiz. tavandaki borunun iyice su akıtmaya başladığını gördüm. o, suyu içerseniz kesin cennetliksiniz, garanti ediyorum dedi. neyse önümdeki küçük çocuk sorgusuz sualsiz gitti bir kaç yudum içti. ben içmek istemedim, çünkü atık borusuydu o. ama ne olur ne olmaz içiyormuş gibi yapmaya çalıştım yine de. elimle deliğin tek tarafını kapatmıştım ki su başka yere aksın. neyse arkamdaki çocuğa da söyledim bunu, o da başta benim taktiği uygulamıştı fakat sonra kardeşinin ısrarına dayanamadı. birden uyandım sonra.

ilk defa anlatıyorum bunu, bir garip oldum şimdi. artık o patlak atık su borusu beni ne kadar etkilediyse.
  • uyanınca secdeye kapanıp tevbe edildiğinde rüyada görülen halüsinasyonun verdiği gerginlik atılabilir, zira rüyada görülen şey bilinçaltınızın size oynadığı bir oyundur ve onu allah olarak tanımlamamız veya kendimize açıklamamız saçmadır, günahtır.