• ruyada anneyi oldurdugunu gormek daha acı bir deneyimdir
  • bi keresinde annemin odamın penceresinden kendini attığını görmüştüm. her yerime iğneler batıyo gibi olmuştu. anlatamayacaım kadar felaket bi duygu. etkisinden uzunca bir süre kurtulamıyorsunuz
  • hele bir de bu sırada kisi annesinden cok ama cok uzaktaysa, oturup hickirarak aglama sebebi.
  • ruyada bir kisinin oldugunu gormek ona omur vermek demekmis.
  • rüyada anne yada başka herhangi bir kişinin öldüğünü görmek onu suçladıgınızı gösterir.ölü , hasta yada bunun gibi karşımıza çıkan kimseler ,ona suçluluk duygusu attığımızın sembolüdür.yanlız bu analiz dir tabir veya tefsir değildir.rüyadan uyanınca ağlanıcana,neden annemi suçluyorum diye bir iç hesapşamaya dönüştürmek olayı çözebilir..
  • rüyada insanın annesini ölüyorken görmesi; kaybetme korkusundan da kaynaklıdır. mesela kişi* o gece uyumadan önce evlerinin önündeki bir kazayı görmüş, bundan çok etkilenmiş, sabaha karşı uykuya daldığında çok trajik bir şekilde annesini ölüyor görebilir. daha önce aynı korkuyu 15 gun yogun bakım kapısında beklerken yasadığından uyandığında buz gibi bir bedenle, deli gibi çarpan bir kalple başbaşa kalabilir. bunun sonucunda sabahın altısından onuna kadar annesinin yatagının yanına oturup, nefes alıp verişini sanki bir mucizeymişcesine saatlerce seyredebilir.
  • kanser olduğu öğrenildiği ikinci günün akşamında görülmüş olması daha da acıdır...
    çok acıdır..
    bu günü takip eden günler boyunca en az 5-6 kez düzenli olarak devam eder...
  • -rüya-
    annemi ölmüş gördüm rüyamda.
    ağlayarak uyanışım
    hatırlattı bana,
    bir bayram sabahı
    gökyüzüne kaçırdığım balonuma bakıp
    ağlayışımı.

orhan veli kanık
  • cok uzaktaki annenin, rüyada ölüm haberini almak, sonra rüyada görülen rüyada ölen anneyi görüp ona sarilmak, birakmak istememek annem, annem, annem, annem, annem, annem diye,..
    bütün uykusuzluga ragmen uyanip sabahin köründe, uzakta ve saatleri bir saat de geride olan, anne evindekileri sabahin 8inde uyandirmamak icin kendini zor tutmak. bu kadar aci olur mu?!
  • sabah uyanıldığında gözleri buğulu * bırakır.
hesabın var mı? giriş yap