• rüyada görülen en olmayacak kişi bile olsa uyandıktan sonra uzun bir süre ona gerçekten aşık olduğunu zannettiren,garip bir huzur duygusuyla uyanılmasını sağlayan durum.
  • çok fenadır, uyandığına lanet edersin. bütün gün onun düşüncesiyle hayalet gibi dolaşırsın. sonra, birden bire, bütün rüyalar gibi -hop- yokolur. bi bakarsın unutmuşsun.
  • evrenden gelen bir mesajdır aslında:

(bkz: ancak rüyanda görürsün)
  • "haassiktir laa asik oldum" diyerek uyanmak ve uyku sersemi bi de buna sevinmek fakat aslinda oyle birinin varolmadigini ayildikca kavramak ve bir gun ila bir hafta arasi hic ulasayacagin birine karsi ask acisi cekmek. eh sonra unutuluyor tabii.
    bu sure zarfinda bulundugun her mekanda ona benzeyen bir yuz aramakta kacinilmaz bisey
  • hayatın bize bize karşı oynadığı acı bir oyun, yaptığı acı bir sürpriz. hani bir şeyin değerini kaybetmeden anlayamazsın ya; aşkın da değerini, nasıl bir şey olduğunu çoktan unutmuşsan, umrunda olmuyorsa uzun süredir, rüyana bir kişiyi sokuyor hayat. her şeyin çok güzel gittiği, beraber çok mutlu olduğunuz, artık yalnız olmadığın, her şeyi paylaştığın, sarıldığın o kişiyle çok güzel bir zaman geçiriyorsun rüyanda, uzun süredir hissetmediğin bir şeyler hissediyorsun.
    uyandığındaysa koca bir mutsuzluk kalıyor üzerinde, işte aşkın nasıl bir şey olduğunu hatırlattı hayat sana. sen kendini ne kadar o duyguyu unuttuğuna inandırsan da işte böyle ansızın tekrar bulup aniden de kaybediyorsun aşkı. ve artık üzerindeki o çaresizliği atmaya çabalıyorsun günlerce.
  • beynimin o gun daha once gormedigim o kizi nasil render edebildigini cozemedigim hadise.
  • 2 gecedir başıma gelmesinden dolayı içinde olduğumu düşündüğüm durum*.

havuz başında yan yana oturuyoruz. kafanda hasırdan yapılmış bir şapka. omzun omzuma dokunuyor ve dönüp gözlerimi kısarak gözlerine bakıyorum. zaten güneşe bakamam ben. benim aksime çizgi film gibi bakan gözleri var, hafiften nemli. ama içindeki anlamda kayboluyorum. ya da kendimi buluyorum. gözümle değil özümle bakıyorum. özünü görüyorum, şimdi sorsalar göz rengi ne diye inan ki bilmiyorum. tek kelime etmiyoruz birbirimize. öyle mutluyum ki o an ölebilirim. bu anın altın vuruşum olmasını istiyorum çünkü bitmesinden korkuyorum.

2 gündür geliyorsun, her gün gel olur mu? tek kelime eder, gözlerinden ayırırsam gözlerimi bir daha gelme, daha tanımadan kaybetmekten korkuyorum seni. gelmezsen düşürür kırarım zaten kirpiklerine bağladığım hayatımı.
  • hiç tanınmayan, muhtemelen hayal ürünü ve rüya insanı olan bir kişiye olunduğunda tehlike yaratacak, ömrü o kişiyi bulmaya adamaya hazır bünyeler içinse gayet zararlı bir oluşum..
    (bkz: delirmek)
    (bkz: sıyırmak)
  • rezildir,fenadır,saçmadır ama bir o kadarda etkileyecidir.hiç düşünmediğin,ummadığındır.nereden çıktı şimdi bu demene sebep olacak bir yandanda delirtecek kadar etkilidir.
hesabın var mı? giriş yap