şükela:  tümü | bugün
  • gece rahatça yatağa uzandıktan ve her zamanki gibi deliksiz bir uyku çektikten sonra, sabaha karşı rüyada cep telefonunun önce yavaş yavaş ısındığını, sonra renk değiştirmeye başladığını, iyice kararıp elden tutulamayacak bir ısıya ulaştığını görmektir.
    öncelikle, bu bir rüya değil kabustur.
    en kötüsü de, aynı rüyada, söz konusu cep telefonunu "bu patlayabilr dikkat edin!" diye bağırarak en yakındaki masalardan birisinin üstüne koyarak geri çekilmek ve akabinde masada oturanların garip bakışlarını üzerinde hissetmektir.
    uzağa fırlatsana yahu, basiretin mi bağlandı kardeşim?
    uyanıldığında ilk iş telefona bakmaktır. orada kuzu gibi yatmaktadır.
  • farklı cep telefon modelleri için yorumu farklıdır bu rüyanın.
    nokia : bir üst modele geçeceğiniz ve bu yüzden masrafa gireceğinize alamettir.
    ericsson : telefonun bozulacağı ve sinirlenip telefonu duvara çarpacağınıza delalettir.

* atlantis buyuk ruya tabirleri, syf. 101.
  • çok çeşitli yorumlara sebebiyet verir.

büyük rüya tabirleri kitabı: kabaran faturanız öncelikle telefonunuzu yakmış, sıra çeşitli uzuvlarınıza gelmiştir; tetikte olunuz

güzin abla: evladım, seni çok iyi anlıyorum. bizim zamanımızda böyle cep telefonu falan yoktu ama postanede çevirmeli kollu antika bir telefon vardı, ben de bir gün rüyamda onun yandığını gördüm. ertesi gün postane yanmasın mı? dikkatli ol evladım.

baba: eşşek sıpası seni! o kadar mesaj, arama olacağı bu... ısıttın tabi aleti, elinden düşmüyo ki.
  • cep telefonunun ekranındaki bir pikselin ısınması sonucu telefonun ekranı yanıp eriyordu. tuhaf olan kısmı ise devamının tıpkı başlığı açan arkadaşın anlattığı gibi olması. 2004 de görülen rüya ile 2018 yılında görülen rüya arasında ki tek farkın teknolojik gelişmeler olması biraz ironik.
    1900'ler de görülen versiyonu da (bkz: rüyada çevirmeli telefonun yandığını görmek) gibi bir şeydir kesin.