şükela:  tümü | bugün
  • uzun yıllar bazı gecelerimi piç etmiş rüyadır.

bu rüyalar benimle evrim geçiriyor.

ilkokuldayken rüyamda sınıfın ortasında çıplak kaldım.

ortaokul ve lise...

üniversite yaşantımda da okula çıplak gittim. ( rüyamda )

iş hayatına başladım. öff be gene rezil oldum.

nasıl bilinç altıma işlediyse artık..
  • oldukça komplike görünmesine karşın aslında kolayca açıklanabilen sebepleri mevcut olan durumdur.

1) şartlanmışlık : insanlar rüyada bir şeyi daha önce gördüyse ve o şeyi tekrar göreceklerini düşünürseler ( korkunç bir durum, isteksiz oldukları bir durum gibi... ) o gece olmasa bile bir sonraki gece veya sonraki gece mutlak suretle o şey rüyada görülecektir. yani olayın, beyninizi ne kadar kurcaladığına bağlı.

2) utanma duygusu: içinize içinize doğru tıkıp bastırmış olduğunuz derin bir utangaçlık ve rezil olma durumuyla karşı karşıya olabilirsiniz. bastırmış olduğunuz bu derin utangaçlık ve / veya rezil olmama isteği bilinciniz yerinde değilken sürekli beyninizi içine içine bastırır ve rahatsız eder. sebepleri de genellikle küçüklüğünüzde yaşamış olduğunuz rezil bir vakadır. ( ilkokuldayken altıma işemiş, eve koşarak gelmiştim, annem yanıma yaklaşmadan beni hortumla yıkamıştı... )

3) aşırı özgüven : utanma veya rezil olma durumunun tam tersidir. aşırı özgüveni olan bir insansanız muhtemelen bunun gibi bir rüyayla veya dünyayı ele geçirdiğiniz ya da dilediğiniz kişiyle - söz meclisten dışarı - it gibi cinsel birliktelik yaşadığınız bir rüyayla da karşılaşmışsınızdır.

4) g*tün açık kalması : bu durum aslında en çok yaşanan durumdur. psikolojiyi her ne kadar dolaylı etkiliyormuş gibi görünse de anlık ve doğrudan etkiler. buna aslında dış etken demek daha doğrudur. söz gelimi eğer uyku saatiniz sabaha karşı ise oldukça gürültülü rüyalar görmeniz çok normaldir çünkü dışarıdan gelen araç sesleri, inşaat sesleri ve amele kardeşlerimizin " hevelevü " tarzındaki amelece cümleleri, rüyanızda sizi, bambaşka bir gezegende klimoroithgen kontuyla jueliromanak dükü arasındaki diplomatik sorunu çözmek için arabulucu olarak * yeniden canlandırabilir.

tüm bunlar son derece normaldir, büyümenin ve yaşamanın etkileridir. panik yapılmaması gereken durumlardır.
  • ilkokulda sıkça yaşadığım durum. sanırım tahmin edileceğinden daha fazla kişi bu tip rüyalar görmüş. bunda özellikle çocukların birbirleriyle cinsellik içerikli alaylarının da etkisi olabileceğini düşünüyorum.
  • sabah uyanınca gusül abdesti almayı gerektirir.
  • dün gece gördüğüm rüyada içinde bulunduğum durumdur. otele ait kapalı bir havuz var, hatta havuzun yapay dalga sistemi falan da var ve insanlar ciddi anlamda çok eğleniyor. annemle beraber havuzun kenarına doğru yürüyoruz, insanların bikinilerini inceliyorum, sonra göz ucuyla kendime baktığımda üzerimde bikini falan olmadığını, tamamen çırılçıplak olduğumu farkediyorum. 'annem de bunu farkederse çok kızacak' diyorum içimden, nitekim bana bakıyor birden, " ee hadi atlasana havuza" diyor, utanarak "ama çıplağım, herkes bana bakacak" diyorum. "kimse bakmaz, ne var bunda hadi atla" diyor. kızmadığı için seviniyorum ve yavaşça havuza giriyorum, insanlar havuzun içinde türlü şebeklikler yapıyor, konuşup eğleniyor. yaşıtlarımın olduğu bir topluluk var. onların yanına doğru yüzüp bir süre sonra arkadaş oluyorum falan, iki tane kızın çıplaklığım hakkında kötü düşünüp dedikodu yaptığını düşünüyorum, ama takmıyorum. enteresan bir rüyaydı. psikolojik olarak çıplaklık, kendini savunmasız hissetmek ile bağlantılı olabilir gerçekten de.
  • çocuklukta yapmak istediğimiz şeyleri ama yapadağımız, karşı koyamadığımız durumlardan kaynaklanır. ana sebebi budur. bilinçaltı böye birşey.

sınava girmeden önce çok sıkıntıda olan bir öğrenci düşünelim. sınavı kazanmassa ciddi anlamda bir baskı altında kalacak ( aile, çevre....) öğrenci ise bunu bilincaltına atacak. haliyle, rüyada çıplak olduğunu görecek.

ne alaka diye soracak olursanız, bebekler hep çıplak kalmak ister. anneleri onu giydirdiğinde bazen aglarlar. çünkü yapmak istedigi çıplak kalmaktır.
  • o pantolon ya da onluk bir turlu giyilemez, bir var bir yok olur. ilk okulda bir arkadasim aceleden onlugu unutup gocugunu (bkz: gocuk) giyip gelmisti okula, sinif oyle bir dalga gecti ki bu ruyalari tetikler oldu bende yillar gecip okul sinav stresinden uzaklastikca yok olup gitti.
  • saçma sapan bir formunu gördüğüm rüya.

amfide kalabalık ve dini (evet dini) bir konferans var. ancak üniversitedeki herkes geliyor. yer bulabilmek için yurttan çırılçıplak fırlayıp koşarak kitap atıp geri kaçıyorum. içimden de kimse yüzümü görmemiş olsa bari diye geçiriyorum. neyse sonra normal giysimi giyip geliyorum utançtan o tuttuğum yere değil de arkalara oturuyorum. göz ucuyla bana bakan var mı diye kontrol ediyorum. okulun sitesini açtığımda çıplak halimin kamera görüntülerimi koymuşlar ve "kim bu iffetsiz?" yazmışlar altına. neyse ki o kadar hızlı koşmuşum ki bulanık çıkmış. üstüne tıklıyorum. "s...şeceksen ortalık yerde yapma bari marslı ya :)" yazmışlar gülücük atarak. oysa ben sadece yer tutmak istemiştim aceleden oldu o :( adımı bilmişler ama soyadımı yanlış bir şey yazmışlar. "tanıyamadılar mı yoksa rencide etmemek için mi değiştirdiler" diye düşünürken uyanıyorum.

utançla uyandırıp sonra güldüren rüyadır. eğer okulunuzda dini bir konferans varsa ve birisi yer tutmak için saatler önceden çırılçıplak ortalıkta koşuyorsa o benim. *