• dönem dönem yaşadığım hadise. çok ama çok garip bir histir. iki olay da başlı başına gariptir. birleşimindeki garipliği düşünün.

ben rüyalarımı çok ama çok detaylı hatırlarım, yaşarım. olay örgüsünü iyi takip edebilirim. mekanları, kişileri, eşyaları, binaları, duyguları, düşünceleri köküne kadar yaşarım. uyandığımda sırasıyla detaylıca her şeyi hatırlayabilirim. geçmişte yaptığım teknikleri rüya gerçekliğimi çok yükseltti.

her ne kadar cümlelerle açıklamaya çalışsam da yaşamayan anlayamaz içindeki garipliği..

deja vu konusuna ileride bir açıklama geliştireceğim. ve bu rüyadaki deneyimlerim de bunun kilit noktası olacak diye umuyorum.
  • bugünkü rüyamda yaşadığım. rüya korkunçtu zaten bir de üstüne deja vu. katlanılır şey değil.
  • tam tersini yaşıyorum. rüyamda gördüğümü 1 yıl gibi süre sonra gerçek hayatta yaşıyorum ve o zamana kadar öyle bir rüya gördüğümü hatırlamıyorum. dejavu olduğum an aklıma geliyor. çok ilginç.
  • çocukluğumdan beri çok sık yaşadığım durum. kelimelerle anlatılamayacak kadar garip bir his. normal déjà-vu'den kat be kat daha şaşırtıcı. anlatılmaz yaşanır cinsten... öyle ilginç bir şey.
  • vusünü bilemem ama deja rüya gibi bi ablamızdır. yasanmalıdır.
    şaka bi yana oldukça çok basıma gelan bir hadisedir bu. genelde bol derin denizli, havuzlu rüyalar görürüm. her defasında "ulan ben bu denizi daha önce gördüm, demek rüya bu" derim.

rüyada deja vu yasamak oldukça sıradan bi insan oldugunuza delalettir kanımca, rüyanda bile aynı seyleri yapmaya, görmeye devam ediyorsun, üstelik ben bu rüyayı gördüm diye hatırlıyorsun. sıkıcısın sıkıcı.
hesabın var mı? giriş yap