şükela:  tümü | bugün
 • eğer matematik öğretmeni olarak görülüyorsa, en kötü kabustur.
 • şaka maka az önce başıma gelmiş olay. hayır kendisiyle alakasız rüyanın içine nasıl sızdığını hala anlamış değilim. arkadaş sevmem de kendisini *, gelmiş rüyanın tam ortasında çay içiyor hazret. her neyse kahvehane gibi bir yerde millete hayır deyin diyordu. e madem niye destekledin arkadaş dedim, çayından bir yudum hüpletti *, beni duymamış gibi gözlerini devire devire klasik kırk yapar formülünü yirmiiki olarak tebliğ etti. yirmiiki ne kardeşim diye bir kişi sormadı. sormaz tabi, muhit benim bilinç altım ehe ehe. merak eden olur diye anlatıvereyim, elime mi yapışacak ayol.
  efendim üniversiteye hazırlık yıllarımda gittiğim dersanede bir matematik öğretmeni vardı * çok komik yirmiiki derdi. tüm soru çözümlerinde yirmiikiye varılsın, yolu yirmiikiden geçen tüm problemlerle o gün o derste karşılaşılsın isterdik. hatta kardeşime, sonraki yıllarda edindiğim arkadaşlarıma falan da anlattım.
  yani kısacası rüya benim rüyam, doğal olarak feriştahı gelse kırka vardırmam, mutlaka varılacaksa gül gibi yirmiiki var.
 • şaka maka benim de az önce rüyasından uyandığım olay.

  anlatıyorum.

  hastanede babannemi ziyaret ediyorum. hastaneden ayrılırken kendisi de taburcu olan devlet bahçeli ile denk geliyoruz. beyaz bir broadwayin içindeler ama sürücü koltuğunda başka bir dayı var. sağ önde tavan tutamağından tutunmuş bir şekilde bahçeli, arka koltukta da rahmetli dedem... onu da adnan menderes havaalanına bırakacaklarmış. "gel genç, seni de bırakalım." diyo bahçeli. tam ben binecekken araç bir anda 1.3 multijet doblo'ya dönüşüyor. ama araba neredeyse parçalanacak o kadar eski.

  yol boyunca bahçeli konuşuyor. akp'yi kastederek: "avrupa'nın mülteciler için gönderdiği 200bin doları bunlar cebe attılar." falan diyor.

  cumhur ittifakını bitirecek şeyler anlatıyor fakat nankörlük olur, sonuçta adam iyilik yaptı düşüncesiyle ses kaydı almıyorum.

  bir süre sonra, şoför dayı arabanın içinde sigara içirtmediği için sigara içmeye iniyoruz. tam ben inecekken araba durduk yere devriliyor ve uyanıyorum.