şükela:  tümü | bugün
  • dün gece başıma gelen olaydır. efenim şöyle özetleyeyim. bakkaldan eve gelirken önümü köpekler kesti, ben de bir üst sokağa çıkan patika yola saptım mecburen. yol git git bitmiyor. bir noktadan sonra geri dönmeye niyetlendim, bu sefer karanlıkta iyice şaşırdım yolumu. in cin top oynarken, bir köylüyü gördüm. dedim dayı burası neresi, beşparmak dağları yiğen yanıtı aldım.

korksam mı şaşırsam mı henüz karar verememişken onu gördüm karşımda. sağ eli havada, yumruk atacakmış gibi bana bakan haşin bir devrimci vardı karşımda: doğu perinçek!

sen benimle ilgili facebook'ta abuk subuk yazılar yazıyorsun, peki parti bildirgemizi okudun mu diye sordu bana sakince. ben de hayır efendim fırsatım olmadı henüz dedim. bana kaşlarını çattı ve, sen abdülhamit'i savunuyorsun zaten, döneksin diye bağırdı. ter içinde uyanmışım.

mahallemizde rüya tabirlerinde uzman olan bir teyzemiz var. kahvaltımı bile yapmadan hemen ona koştum. dedim teyze nedir bu riyanın yorumu? bana dediği şu: rüyada doğu perinçek görmek götünden çıban çıkacağının işaretidir. yediğine içtiğine dikkat et.

böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyorum. çok yağlı yemekler de yemem, şekeri çaya bile atmıyorum. bilmem ki ne yapsam?
  • yakın zamanda seçim kaybedeceğinize delalettir. hatta ne yakın zamanı, her zaman.