şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşmesi herhalde mümkün olan, 17 agustos depreminden sonraki gün benim de başıma gelen (en azından öyle sandığım!)acaip olay.
    gördüğüm ve gerçekleşen olay da ,nasıl desem, çok dandiktir. şöyle ki:
    rüyamda kardeşim freecell oynuyordur. bir yerde oyun sıkışır; ben de bir şey bulmuş olduğumu sanarak "şunu şuraya, bunu da buraya getir" derim. kardeşim dediklerimi yapar ve "heee!?" der. çünkü oyun yine sıkışmış bir haldedir. rüya burada biter.
    o gün, rüyamda gördüğüm olay gerçekleşir. sonra ben "hadi be! benim canım sıkıldı!" diyerek yatağıma çekilirim.
    ne anlamı varsa?!
  • ruyada uyanacaginizi gorup kalktiginizda kendinizi mesih ilan edebilirsiniz..
  • kesinlikle lanetli bir olaydır. çoğu şeyi önceden gördüğünüz için hayatınız stress içinde geçer. kesinlikle özenilecek birşey değildir.
  • yataktan fırlayıp rüyanın etkisi geçene kadar tir tir titreme durumuyla karşı karşıya kalındığı için berbat bir durumdur."kime ne olacak şimdi acaba" diye iğrenç de bir yorum yapma seansı vardır.her üryanın çıkmaması için yalvarıp durursun mesela.sevdiği kişinin öldüğünü görmeye kaç kişi dayanabilir ki?
  • bana olan ama her defasinda" insanlar bu kadar adi olamaz onlar benim yakinlarim ustelik" diyipte inanmak istemedigim bir durum.ama artik inaniyorum tabiiki.ne gorsem cikiyo.
  • istihareye yatmak` :yamuluyorsam düzeltin` denilen eylem
  • her ne kadar anlattiginiz arkadaslariniz "olm sen ermissin, bi oku ufle de bir de cennete gidelim" diye tasak gecseler de; insani dengesizlikler surecine mahkum eden bir olay. baskalarinin basina gelen garip olaylari, yaninizda bi taraflarini kesen insanlari gorursunuz ruyanizda ama "nasil olsa cikmaz" diyerek sallamazsiniz. akabinde hepsinin teker teker gerceklestigini gordugunuzde kismi hayat muhasebesi baslar. bu durumdan daha kotu bir durum icin (bkz: surekli ruyada gelecegi gormek)**
  • olay gerçekleşene kadar farkedilmeyen durum..
    şöyle ki, rüyanızda bir şeyi görürsünüz..bu her şey olabilir..bu eve bir şekilde girişiniz de olabilir, herhangi bir direğin yanından geçişiniz de olabilir..abukluk derecesi yoktur yani..rüyadan kalkarsınız, 1 gün, 1 hafta ya da 1 ay sonra rüyada gördüğünüz anı yaşarsınız ve o anda kendinizi çok garip hissedersiniz..ulan ben bunu yaşadım daha önce gibi bi tepki verirsiniz..1-2 dklık ürperti sonrası olay geçer..aslında o yaşadığınız bilmem kaç gün önce rüyanızda yaşadığınız hadisedir..değişik bi duygudur..