şükela:  tümü | bugün
  • ruyalardaki kisilerin ve olaylarin degismesine ragmen mekanin hep ayni kalmasi olayi.. hic gorulmemis ya da hatirlanmayan yerler soz konusudur genelde.. ornek olarak benim sabit bos bi lokantam vardir, bi de karanlik merdivenli evim, bi suru sey oralarda olur biter..
  • mistik anlamlar tasiyan ve gorulen yerlerin onceki hayatlara dair ipuclari icermesi olasi olan ruyalar gormek.

    (bkz: reenkarnasyon)
  • sürprizsizdir. bunun mutlaka bir psikolojik açıklaması olması lazım. hep aynı 3 katlı bahçeli ev ve aynı sahil görülmez herhalde mekan olarak. ev çok güzel eğer bir gün böyle bi evde yaşayacaksam hep görmeye devam edeyim. ayrıca o sahile inen merdivenleri inip çıkmaktan imanım gevredi.
  • belli bir tekrardan sonra artık her seferinde rüya gördüğünüzü anlamanıza ve fantastik kuntastik hareketler denemenize de imkan tanıyan hadise.
  • polisten kaçarken keşfettiğim ve paralel iki sokağı birbirine bağlayan bir sitenin bahçesi ve otopark girişi var mesela. gerçekte hiç görmediğim bi yer. daha önce alçak bahçe duvarları vardı bu sefer üzerine demir parmaklıklar konmuş. bi de kaçarken havam kimeyse o duvarların üzerinden dönerek falan atlıyorum. polisten kaçma hikayesi başka bir entry konusu, daha da fantastik.
  • çocukluğumdan beri rüyalarımdaki mekanlar hiç değişmedi. kişiler, olaylar değişse de hep aynı mekan içinde gerçekleşiyor bütün bunlar. bir otobüsün içi, çocukken bisikletle -annemlerden gizli- arkadaşlarla gittiğim portakal bahçeleri, deniz kenarı, dağ, tepe, bayır. çok ilginçtir, rüyadaki olay kötü bile olsa o mekanda bulunmaktan çok büyük zevk duyuyorum ve sabah kalktığımda kendimi daha dinç hissediyorum. rüyanın beni çocukluk anılarına götürmesi sebebiyle midir nedir bilmiyorum ama çok daha güzel geçiyor günüm. sanırım freud'a ihtiyacım var.