şükela:  tümü | bugün
 • ruyalardaki kisilerin ve olaylarin degismesine ragmen mekanin hep ayni kalmasi olayi.. hic gorulmemis ya da hatirlanmayan yerler soz konusudur genelde.. ornek olarak benim sabit bos bi lokantam vardir, bi de karanlik merdivenli evim, bi suru sey oralarda olur biter..
 • mistik anlamlar tasiyan ve gorulen yerlerin onceki hayatlara dair ipuclari icermesi olasi olan ruyalar gormek.

  (bkz: reenkarnasyon)
 • sürprizsizdir. bunun mutlaka bir psikolojik açıklaması olması lazım. hep aynı 3 katlı bahçeli ev ve aynı sahil görülmez herhalde mekan olarak. ev çok güzel eğer bir gün böyle bi evde yaşayacaksam hep görmeye devam edeyim. ayrıca o sahile inen merdivenleri inip çıkmaktan imanım gevredi.
 • belli bir tekrardan sonra artık her seferinde rüya gördüğünüzü anlamanıza ve fantastik kuntastik hareketler denemenize de imkan tanıyan hadise.
 • polisten kaçarken keşfettiğim ve paralel iki sokağı birbirine bağlayan bir sitenin bahçesi ve otopark girişi var mesela. gerçekte hiç görmediğim bi yer. daha önce alçak bahçe duvarları vardı bu sefer üzerine demir parmaklıklar konmuş. bi de kaçarken havam kimeyse o duvarların üzerinden dönerek falan atlıyorum. polisten kaçma hikayesi başka bir entry konusu, daha da fantastik.
 • ilginç bir durum.
  örneğin birkaç hafta önce bir-iki arkadaşımla oldukça karanlık, izole ve depresif bir yerde olan bir sinemaya gidiyorduk. yine başka bir rüyada aynı sinemaya bu kez başka arkadaşlarımla gidiyorduk.
  geçen günlerde ise bekar olan bir arkadaşım, rüyamda evli ve üç çocuğu vardı. * yine rüyadaki ailesiyle ben bu sinemaya gidiyorduk.

  konuyla ilgili biraz araştırma yapıldığında bu konuda süregelen çalışmalar olduğu görülüyor. çeşitli psikologların çalışmaları var. birtakım görüşler var. genel kabul edilen kısım ise gördüğünüz mekanın bilinçaltınızda bir şekilde yer etmiş bir yer olduğu. spesifik bir önemi olan bir yer olabilir. zor olsa da mekanı hatırlamaya çalışın. o mekanda daha önce bulunup bulunmadığınızı düşünün. hatırlayabilirseniz gidin görün o mekanı.
  insan beyni çok kompleks. bir derya deniz. beynimizin, kendine göre bir yapısı var. görmemiz, kavramamız, düşünmemiz hepsi kafamızın içindeki beyin tarafından gerçekleştiriliyor. doğal olarak algıladığımız bir evren algısı var. sınırlı bir zekamız, sınırlı bir donanımımız var. gördüğümüz şeyler aslında olan şeyler değil, sadece bizim gördüklerimiz. o yüzden insanın kendine çok fazla anlam yükleyip evrenin sırrını çözdük havalarına girmesini zaten absürt bulurum.
  o mekan belki bir boyut kapısı olabilir. farklı bir yere açılan tanımlanamayan veya tanımlayamadığımız bir durumu olabilir. kim bilir belki de farklı boyutlardaki varlıklarla geçiş kapısıdır*
  bunların hepsi ihtimal dahilinde olan şeyler.