• rüyalarda koşamama, hızlı yumruk atamama, bağıramama durumu. bunlar sanki rüya dünyasının değişmez iki fizik kanunu gibi.
  • depresyondaki bünyelerde görülür. stress ve depresyon azalınca sorun ortadan kalkar. bir de uyku apnesinin de etkili olduğu iddia ediliyor bazı tabiplerce.
  • uyandıktan sonra kendimi bi süre çaresiz hissetmeme sebep olan durum. zayıf hissettirir. bazen gerçek hayatta da aynı durum olacak mı lan diye de korkutur.
  • üstüne üstlük ıssız bir adada bir zombi tarafından kovalanıp kaçamama durumu varsa insanı delirme noktasına getirir.
  • ekran kartı kasıyor olabilir
  • ınsanın nefsinin ağırlığını ve kesifliğini gösterir. hz. peygamber bir hadisinde, kul ne zaman bir günah işlerse kalbinde bir siyah nokta oluşur der. bu siyah noktalar çoğaldıkça kalbi istila eder ve kararmasına neden olur. duman dahi buhara göre katı ve ağırdır. ateşten duman oluşur, sudan buhar. işte ateş ağırlıklı bir nefsi varsa insanın, rüyada da kendisine sıkıntı verir bu durum. hareketleri yavaşlar ve ağırlaşır.

rüya alemi, latif bir alem. orada insan uçar da zıplar da rahatça. ama bunun için terbiye edilmiş, eğitilmiş ve günahlarından arınmış bir nefis lazım. ibadetlerle, riyazatla, güzel ahlakla insan nefsini arındırınca o alemde de rahat eder bu alemde de.
  • (bkz: karabasan) diye adlandırılan durum.
  • beynin vücudu koruması durumu. uyurken vücut işlevlerimiz önemli derecede azalıyor ki kendimize ve kimseye zarar vermeyelim. rüyamızda yumruk attığımız zaman aslında elimizi de biraz oynatırız. iste o yavaşlama olmasa rüyada birine yumruk attığımızda yanımızda uyuyan adama da atabilirdik. aynı durum tekmede de geçerli. ışte beyinin bu vücut işlevlerini yavaşlatma olayı rüyalarımıza bu şekilde tesir ediyor.
  • sert ve hızlı yumruk atamama olayını bende yaşıyorum. karabasandan farklı sanırım karabasan da yaşadım en az 2 kez
  • aynen geçenlerde rüyamda, pubg de baygın vaziyette düşman mermilerinden kaçmaya çalışıyordum kaçamadım öldüm.
hesabın var mı? giriş yap