• sadece bana mı oluyor bilememekle beraber, sinir bozucu bir durumdur efendim bu. kovalayan kişi, yaratık, her ne ise işte, istediği hızda koşabilmektedir üstelik.

siz de ağır çekim hareketlerle çırpınıp durursunuz olduğunuz yerde.*

hiç hoş değil sözlük
  • rüyada hiç bir zaman istediğimiz hızda koşamayız, yumruk atamayız, kafa atamayız, tekme atamayız ama uçabiliriz, bisiklete ya da arabaya binip sürat yapabiliriz. (benim rüyalarımda bisiklet genelde yokuş aşağı olur genelde) ne kadar ilginç değil mi?

bedenimizin yapması gereken şeyleri yapamazken, direk olarak bedenimize bağlı olmayan eylemleri sonuna kadar yaşayabiliyoruz. acaba rüyada çok hızlı koşarsak beyin fazla sinyal yollayıp gerçekte de koşmamıza, bir anlamda uyurgezer olmamıza mı sebep olur? o zaman beyin bedeni uyandırmamak için o eylemleri kısık sesle mi yapıyor?

çok düşününce beyni yaktık.
  • sık sık başıma gelen olay. doyasıya koşamıyorum arkadaş. sanki ayda yürüyorum/koşuyorum hissine kapılıyorum. yavaş çekimde koşar gibi. ayaklarıma hakim değilmişim gibi. hızla koşmaya çalışınca da havalanıyorum. çok acayip lan. ama en ilginç tecrübem dünkü rüyamda oldu. beşiktaş - viktoria plzen maçındaydım. sıkı durun furbolcuyum! beşiktaşın vazgeçilmez forveti. gelin görün ki koşamıyorum. hadi koşamamayı geçtim, ceza sahasının önünde top sekti gelişine vurmalık. ben ayağımı zor kaldırdım, sanki bacağım uyuşmuş da 1 tonmuş gibiydi. ee sonucunda da diktim topu üstten auta. güiza gibi melül melül baktım. meğerse rüyada şut çekememek diye bir şey de varmış.*
  • benim hızlı bir gece hayatım vardır. her gece değişik değişik rüyalar görürüm.

gördüğüm rüyalarda kah köpekler kovalar, kah birilerinden kaçarım. kavga gürültü baya hareketli geçer rüyalarım. mesela geçenlerde rüyamda kavga ederken, karşımdakine salladığım yumruk duvara çarptı. acısıyla uyandım. o günden sonra rüyamda kavga etmemeye karar verip, kaçmaya başladım. onlar beni korkup kaçıyor sanabilirler ama ben yumruk ya da tekme atarken elime, koluma bir şey olmasın diye kaçıyorum. bilmiyorlar.

her gece rüyamda ekşınlı bir konu olacak diye korkarak uyuyorum. uykuya dalınca bir köpek havlıyor. görüyorum da köpeği yokuşun başında. başlıyorum koşmaya. bütün gücümle koşuyorum. yokuş aşağı köpekten kaçıyorum ama sanki dik bir yokuşu çıkıyormuş gibi adım adım ilerleyebiliyorum. sonra köpek geliyor, paçamdan da ısırmıyor namussuz, sırtıma doğru atlıyor. yıkıyor beni yere. ağzımdan, burnumdan ısırıyor. ya da silahlı adamlardan kaçıyorum, yakalanırsam öldürecekler biliyorum. bütün gücümle koşmaya çalışıyorum. dakikalarca kaçıyorum ama adamlar yerlerinden kalkıp iki adım atınca benim dakikalarca koştuğumu sandığım mesafeyi hemen alıyorlar. kaçtığım için önce bir güzel dövüyor, sonra öldürüyorlar.
  • rüyada karşı tarafı dövememek ile eşdeğer olay. karşı taraf illaki çok gıcık kaptığınız biri olur, yumruk sallarsınız, vurursunuz da fakat bir türlü yıkamazsınız o ibneyi. tatmin olmazsınız.
  • rüya sırasında bir şeyden kaçmaya çalışırken koşma eylemini gerçekleştirememek. düşmek, ağırlık basması, olduğu yerde saymak blah blah..
  • koşamadığın gibi kovalayalanın da yakalayamadığı durum.
  • direkt olarak allah'ın belanızı vermesi durumudur.
    bir keresinde beni rüyamda terminatör kovalamıştı, hani şu civa olanı. neydi adı robert patrick miydi neydi. o işte. böyle ellerini falan kılıç haline getirmiş, yardırıyodu bana doğru. allahım olamaz böyle bir korku.. yani eğer koşabilseydim o an, paçalardan akardı bütün boşaltım sistemim.
  • bu olay olduktan sonra lucid dreaminge bağlıyorum lan ben. baktım koşamıyorum, yere düşüyorum falan, aha diyorum siktiğimin rüyasındayım yine. sonrası belli zaten gelsin karılar kızlar.. arada bir de uçuyorum falan. güzel yani.
hesabın var mı? giriş yap