• dün gece gördüğüm tuhaf rüyadır. bir tiyatro salonundayız lakin hangi ülke bilemiyorum muhtemelen türkiye. sahnenin karşısındaki koltuklar dışında sahnenin üstünde, beethoven'ın piyanosunun karşısında da koltuklar var. toplantı salonu gibi bir oturma düzeni var yani beethoven masanın başında. ben de sahnenin üstündeki koltuklardan birinde, beethoven'ın tam karşısındayım(neden oradayım param nasıl yetmiş bilemiyorum. ayda 100 milyon dolar kazanan yazarlardan değilim).

konser başlıyor ama ben devamlı telefonla oynuyorum. ludwig başkan bunu fark ediyor arada beni kesiyor sinirli sinirli dövecek sanki herif. kafasında bu arada ingiliz hakimlerin kafasına taktığı beyaz kıvırcık saçtan var. neyse bir zamandan sonra ludwig denilen zat dayanamıyor konseri bırakıp herkesin içinde bana bağırıyor: sen kimsin lan benim konserimde telefonla oynuyorsun çık git lan buradan köpek! (türkçe söylüyor) ibneye bak ya sen kimsin. salonda çalışanlardan biri aşağıda oturanlardan birini seçiyor ve benim yerime geçme şerefine nail oluyor.(seçmece alıyorlarmış oraya aq olaya bak). ben çıkıyorum dışarıya, bir anda görüyorum ki ilkokulumun bahçesi(hâlâ ilkokulda değilim). hiç yadırgamıyorum bunu direk aylık oynadıktan sonra oturduğumuz yere çöküyorum üzülüyorum falan hatta dedim keşke orta parmak çıkarıp gitseydim olay olurdu.

sonra herhalde konser bitiyor bir anda beethoven'ın yanına ışınlanıyorum kafasındaki şeyi çıkarmış yan yanayız piyanonun önünde sohbet ediyoruz. sahnedeki masalar sandalyeler yok ama aşağıdaki insanlar duruyor bizi izliyor ama duymuyor. ludwig diyor ya benim şekerim yükseldi biraz ondan agresiftim kusura bakma sert çıktım. ben de dedim benim de telefonla oynamam ayıp oldu sana kusura bakma. eyvallah diyor o da. sonra biraz daha sohbet ediyoruz sessizce ne konuştuk hatırlamıyorum millet de mal mal bakıyor. en son bitti sohbet kalktık ayağa benim kafamda şimşekler çaktı tabi. lan dedim abi sen sağır değil miydin? ludwig ne dese beğenirsiniz? öyleyim. hokkabaza bak sen ya pr için yapmadığı hareket kalmamış. he tamam eyvallah diyorum tekrar bahçeye çıkıyorum sonra ilkokuldaki sevgilimin akran haliyle sevişiyoruz rüya bitiyor.

velhasıl değerli yazarlar siz siz olun çok alkol aldıktan sonra sarhoş olmayı beklemeden uyumayın.
hesabın var mı? giriş yap