şükela:  tümü | bugün
  • okul hayatı burnundan gelmişler görür böyle rüyaları.6.yılımın sonunda yaz okuluyla mezun olan ben 2 bilemedin 3 ayda bir mezun olamadığımı görürüm.
    her defasında da diferansiyel denklemler kalmış olur ki kendisini 5.alışımda geçmiştim.halbuski çok kolay ders lan.uyanınca bi rahatlama bi boşalma gerçekleşir.yok öyle boşalma değil.o konuya gelmedik daha.

bi de askerliği bok gibi geçenler rüyasında "olum senin asgellik bitmemiş 1 hafta eksik yapmışın gel bakalım" diye söylendiğini görürler.bak ben hiç görmedim onu.bizim şeker gibi komtan vardı.mardin'de yaptım soruyosan. (bkz: ben hiç nöbet tutmadım)

:)
  • bu haftaki leyla ile mecnun'da da bahsi gecen durum. 13 senedir ortalama ayda bir kere, tek sınavımın kaldığını, konuları dersleri vs unuttugum halde o sinavi vermek zorunda oldugumu, bu yuzden mezun olamadigimi görürüm.
  • ortalama 2 ayda bir gordugum ruya. mezun oldum ben diyorum ilgili kisiye diplomami gosteriyorum.
    diplomaya bi bakiyorum: bu diploma eksik dersler verilinceye kadar gecersizdir yaziyor. karabasanlar afakanlar.
  • üniversite mezuniyetimin üzerinden 21 sene geçtiği halde geçen gün gördüğüm rüyanın konusu. bitirme ödevi varmïş ve haberim olmadığı için yapmamışım. mezuniyet törenine giderken haber veriyor birileri, telaş ve tamamlayamama kısmı tam bir kabus patinajı. uyanınca yorganın vücudumun hangi organını örtmemiş olduğunu doğru tahmin ettiniz.
  • birinci sınıf dersi olan türk dili ve edebiyatı dersini 5 kere almış olan bir arkadaş, son senesinde böyle rüyalar gördüğünü söylemişti. çok kötü bir durum olmalı. beş defa almanızın sebepleri arasında bir kere sınavı kaçırmış olmanız da varsa kâbuslardan kâbus beğenebilirsiniz.
  • üniversitede altıncı senemin sonunda başıma gelen şey. sonra bi uyandım gözlerime inanamadım rüyam gerçek olmuş. canım hocamdan bir mesaj yedinci yılında seni tekrar aramızda görmek dileğiyle. canım hocam nasıl da severim annesini şeker gibi bi insan bize hep derslerden önce ikram ederdi. sağolsun varolsun.
  • en bilindik kabuslardan.

(bkz: rüyada tekrar askere alındığını görmek)
  • tahminimce stresli olduğum zamanlarda gördüğüm kabus. sanıyordum ki bana özel bir durum zira yedinci senenin sonunda kaydı silinmişti, af ile geri dönüp okulu bitirmiştim, ömrümden ömür gitmişti ama daha az hasarlı yazar arkadaşlarda da aynı durum olduğunu görüyorum burada. kendimi güzel bir perşembe gününde görüyorum, farkediyorum ki pazartesi finaller başlıyor, mikro iktisat falan. okul dışında hayatım aynı, iş güç vs, o yüzden diyorum ki çaktırma, dursun okul kenarda, nasılsa askerliğini yapmışsın, iş başvurusu falan yapacağın da yok, takıl böyle, dert edersen bitirirsin işte, sessiz sedasız şekilde.

bunun iki versiyonu daha mevcut. birincisi, lise’de matematik sınavı. ikincisi ise işimle ilgili. düğün organizasyonu yapıyorum. malum, stresli bir alan, insanların hayatlarının en stresli günlerinden birinde birçok bileşeni dakikası dakikasına planlaman, sıcak bir izmir gününde güneşin altında 8-9 saatlik bir operasyon yönetmen gerekiyor. hafta içi hazırlıkları cabası. işte böyle bir tempoyu düşün, rüyamda saat 14 civarı, o akşam dekor olduğunu öğreniyorum; ne çiçekleri hazırlatmışım, sandalyeler, masa örtüleri, yürüme yolları - dedim ya, hafta içinde başlayıp düğün günü kesintisiz 7-8 saatlik performans ile zirve yapan bir stres- derken kafayı yiyorum, hiçbir şey ortada, fena.*

hepimize sağlıklı kafalar dilerim.

edit: imla