şükela:  tümü | bugün
  • rüyada hiç beklemediğiniz anda çok güzel adını bile bilmediğiniz bir müziği duymaktır. bir yandan rüya görüp, bir yandan güzel bir keman konçertosu dinlemek mutluluk verir. hatta rüya biter müzik hala kulaklarınızdadır...
  • kuruyemişci önünden geçerken duyulan müzik eğer kulağa yapışmışsa ve yatarken de çıkmamışsa, nafile dinlemesi zorunlu olunan müziktir. yok, kardeşim bu konuyla ilgili değil, demeniz işe yaramaz. sabahleyin birde mırıldandığınızı farkedersiniz. (bkz: çimlere basmayınız)
  • hep alışılan yaşamın müzik haline gelmesiyle kararsızlık yaratan bir eylemdir. en güzelidir.
  • şaşırtıcı bir deneyimdir. hele ki var olduğunu hatirladiginiz, fakat melodisi bir türlü akliniza gelmeyen bir eserse* rüyada arkaplanda bangir bangir calan, ekstra şükredersiniz..
  • evet, bazen siz mışıl mışıl uyurken ev ahalisi tarafından bangır bangır dinlenilen müzik rüyanıza bu şekilde etki edebilir.

önce rüyada son ses çalan radyoyu kapatıp ardından uyanıp içerde son ses çalan radyoyu kapattığım ve geri yattığımda olmuştur konuyla ilintili olarak...
  • valla daha çok belli bir şarkı değil de hiç var olmayan müzikleri çok duyarım, hatta diyebilirim ki genelde böyle olur. o uykuyla uyanıklık arasındaki enteresan berrak noktada uyandığım zaman farkettiğim, kulaklarımı patlatırcasına yüksek müzik. hiç duymadığım, güftesi bile mevcut (yataktan kalkıp arkadaşıma söylediğim de oldu şarkıyı çünkü inanmıyordu) şarkıları duydukça artık bestekarların falan rüyalarında müzik yapabileceklerine inandım artık.

yalnız bu sabah müthiş bir şarkı dinlemiştim, hatta o rüya bitip de uykuya devam edeceğim sırada kendime "aa uyanınca bunu dinleyeyim" demiştim ama lanet olsun şimdi hatırlayamıyorum!!!
  • gün itibariyle basıma geldi. 14 şubat'a yordum rüyamı. hayirdir inşallah. (bkz: git)
  • keyif ve huzur verir. rüyamda dinlediğim müzikler herhangi bir yerden duyduğum şeyler değil, kesinlikle daha önce duymadığım (bilinçaltımın nasıl bir sanatçı ruhu varsa artık) genellikle enstrümantal, nadiren de sözleri olan yepisyeni parçalardır. o an uyanırım ve süper şarkı sözüymüş yaa sabah not edeyim derim ve sabah kesinlikle sözleri de melodiyi de unuturum.
  • eğer o müzik duygusal veya melankolik ise deprasyona gireceğinizin resmidir. uyanırsınız ama o şarkı kafanızda çalmaya devam eder. geçmiş ile bugün arasında gider gelirsiniz sürekli .
  • sabah olduysa ve telefonunuz çalıyorken siz de rüya görüyorsanız işte o an, o an büyük ihtimalle rüyanızda da telefonunuzun çaldığını görürsünüz. neden heycan yaptım bilmiyorum ama öyle yani.