şükela:  tümü | bugün
  • okul yıllar önce bittiği halde arada bir seyredilip ter içinde uyanılan kabustur.
    (bkz: itü kimya mühendisliği)
  • halen okurken rüya görülmesi halinde tanımı: bütün genellemeler yanlıştır ve kısır döngü dür.
  • okulu bitireli 12 sene oldu hala görüyorum. o değil de bölüm birincisiydim lan ben bu stres ne hala mk fdşlfisdlfşsdlif
  • tam diplomayı alacakken, öğrencilik yıllarımda stajın bokunu çıkarıp her sene yapmış olmama rağmen her seferinde "staj eksiğinden dolayı mezun görünmüyorsun." reliğiyle kan ve ter içinde uyandığım rüyalardır. yerim ızdırabını ya 5 sene oldu, geçmedi.
  • ya fizik yoktu üniversitede ders programında
    durmadan fizikten büte kalırdım
    üstelik de o ana-sınav gününe- dek hiç derslere girmemiş olurdum
    ödüm bokuma karışırdı
    ama rüya bitince
    dolu dolu çişin geldikten sonra tuvalete gidersin de rahatlarsın ya
    aynen öyle bir rahatlık hissii ohhh be!
  • stressli ve yoğun olduğum dönemlerde sıklıkla karşıma çıkan ve gece ebemi ziken kabusumdur.
  • ortaokula yeniden başlamak ve okul servisine geç kaldığını görmek bu rüyanın alt kümesidir.
  • okuldan sonra askerlik de bitince yerini rüyada askerliğin bitmediğini görmeye devreder.
  • okuldan sonraki kötü süreçlerden iyidir bence.

(bkz: iş bulmak)
    (bkz: askere gitmek)
    (bkz: ev kurmak)
    (bkz: evlenmek)
    (bkz: nişan)
    (bkz: düğün)

gider...
  • yıllardır bıkmadan usanmadan gördüğüm rüya.

efendim, ben lise yıllarında çok devamsızlık yapan bir öğrenciydim ve her sene sonunda aldığım raporlarla, okula gitmediğim gün sayısını devamsızlık yapma hakkım olan gün sayısına indirirdim. hal böyle olunca gördüğüm rüya da hep bu kurgu üstünden bilinçaltım tarafından canlandırılıyor.

rüyamda okulun müdürü ile konuşuyorum ve bana seneler evvel devamsızlık yüzünden kaldığımı ve yaşım kaç olursa olsun liseyi bitirmek için yeni eğitim-öğretim yılında okula başlamam gerektiğini söylüyor. "hayır, hayır ama ben yıllar önce liseyi bitirdim" demek istiyorum fakat bir şekilde diyemiyorum.. ve bu yüzden de zoraki okula gittiğimi görüyorum. kısacası;

bilinçaltımı sikeyim!