şükela:  tümü | bugün
  • iki kere lisans okumuş biri olarak mütemadiyen okula yeniden başladığımı görüyorum.

ilkokul 1'den.
  • bu gece beni uykumdan fırlatmıştır.rüyanın ilerleyiş şekli paralel bi evrene dayanıyor.lisem olan osmangazi gazi anadolu lisesi’nde buluyorum kendimi bir anda.ondan sonra şuanki tarih olan 3 aralığa kadar okula gelmediğimi düşünüp sınıfta kalacağımı düşünüyorum.ani bir sigara içme isteği gözümü bürüyor ondan sonra çardağın arka tarafına gitmeye niyetlenirken güzide okulumuzun müdürünün o bölgeyi izlediğini fark ediyorum.sonra o bir anda kalkıp gidiyor.tam seviniyorum başka bir hoca o bölgeyi izlemeye başlıyor.sigara içmekten vazgeçip spor salonuna gidiyorum.oraya giderken de daha yeni şehit olan bir askerimizi beden eğitimi öğretmeni olarak görüyorum,bana diyor ki “bugün biraz işim var yerime öğretmen sen olur musun?”.ona tamam hocam diyip okulun önüne gittikten sonra bir bakıyorum ki okulun içinden yüzlerce teğmen ve yalnızca iki üsteğmen çıkıyor.
    buradan sonrası yok lakin hoş bir rüyaydı.sadece rüya boyu istemsizce ne kadar tutmaya çalışırsam çalışıyım geğiriyordum.unutmak istemedim bu güzel ama kötü olan rüyayı.renk körlüğü yüzünden hayalleri solmuş eski bir teğmen adayı...
  • sürekli yaşadığım, yok merdivenlerden çıkamam, yok sınava yanlış yerde girerim. 15 yıl oldu ya üniversite biteli. sıkıldım.
  • artı birle aranıza katılıyorum. ben üniversitedeki derslerime ya hiç çalışmadığımı ya da sınav tarihlerini asla bilmediğim gibi hangi derslerden sınava gireceğimi bilmediğimi görüyorum. tabii elimde ne not ne de bir bilgi olmuyor. çok sıkıntılı ya iyi ki seneler seneler evvel bitirmişim okulu oh.
  • hala ben de ruyalarimda universite son sinifta finallere girerim ama dersle ve sınavla ilgili hic bir bilgim olmaz. nasil gececegim nasil mezun olacağım sıkıntısı ile cebellesirken uyaniverip ohh cok şükür rüyaymış derim..bir de asansör ruyalarim var tadindan yenmez ayda bir iki yoklar beni. ona uygun baslik bulup oraya yazayim.
  • mezun olduktan sonra 3 sene falan gördüğüm rüya-kabus. 4. seferde ancak verebildiğim saçma sapan bir dersten okulum bir sene daha uzuyor...
    güne iç sıkıntısıyla başlama nedeni...
  • ara ara gördüğüm düş. fakülteler bitmiyor bir türlü rüyamda, çin işkencesi resmen. rüyanın sonu iyi oluyor her defasında ama; iki diploma da elimde.
  • bugün bir kez daha gördüğüm kâbus.
    üniversitedeki on beşinci senemdeyim. ders seçimimi yapmışım. on dört tane ders var. "neyse ki artık alamadığım ders kalmadı, hepsini verirsem mezun oluyorum" diye seviniyorum. ama bakınca hepsinin boru gibi dersler olduğunu görüyorum. o panikle de uyandım.

edit: yaklaşık on senedir mezunum, askerliğimi yaptım, çalıştım. rüyalardan beni şokla uyandıran bir konu da "mezun olmadıysam nasıl diploma aldım, nasıl askere gittim, nasıl iş buldum" soruları oluyor.

edit2: evet arkadaşlar okulu uzattım. bu yüzden kamu spotu: okulu uzatmayın :)
  • bünyede rambo, polis akademisi, rocky vb. seri film etkisi yapan rüyadır.
    neden aradan yıllar geçse bile hala okulu bitiremediğimi görüyorum bilmiyorum. şu ana kadar en az on kere görmüşümdür böyle rüyalar. en son da bu sene gördüm 9-10 yıl önce mezun olmuş biri olarak.
  • yıllardır gördüğüm kabus. nedenini bir türlü anlayamıyorum. okuldan kasıt lise yalnız üniversite değil.