şükela:  tümü | bugün
 • astral seyahatin ilk aşamasıdır
 • daha da abartisinin oldugu durum. ruyada oldugunu farkedip bitmesin diye gozlerimi acmadan ruyaya devam etmisligim, hatta sonrasinda ruya oldugunu bildigim icin daha da cilginca davranmisligim var. lan ust katta uyanip alt kata inip orda ruyaya devam ettim ben.

  korkun lan benden.
 • geçen gün yaşadığım olay.eve hirsiz giriyor ben de görüyorum tam penceden girerken ikna ediyorum boşver vazgeç diye adama acitasyon yapıyorum felan. sonra düşündüm ki bu rüya ne yaparsa yapsın döndüm gittim yattım. sonra uyaniyorum bakıyorum adam götürmüş bikaç eşyayı. sonra uyaniyorum yatagimdayim karanlıkta ve disaridan araba alarmı sesi geliyor.inception gibi katmanli ruya gormusum meger. biraz tırsmadim değil. sonra uyudum ama uykum vardı.
 • sık sık başıma gelen durum.

  durumu farkedince rüya hoşuma gitmezse uyanıyorum ama devamını görmek istersem uyanınca bile uyurum tekrar.mesela bir keresinde rüyamda yüzünü görmeden hoşlandığım kızın yüzünü görebilmek için tekrar uyuyup yüzünü görmüştüm.yüzü felan bakmaya değmezmiş.bunun için mi uyudum tekrar diye pişman olmuştum.zaman değerli bir şey sonuçta.

  yakında inceptiona bağlayacağım ya, hayırlısı.
 • bir çeşit kendini trolleme durumu. çaktırmadan, hayalinizde olan şey gerçekleşene kadar devam ettirilir.
 • bazen başıma gelir ama rüya olduğunu anladığım an uyanırım uyanmayıp fantazilerimi gerçekleştirsem çok daha iyi olur ama olmuyor.
 • (bkz: divergent)
 • zihnin en dolu olduğu zamanlarda insanın başına gelen durum. ki benim gibi yatmadan önce 2.5 saatlik düşünme seansınız varsa uyuyunca sık sık başınıza gelir.
  en büyük hobim rüyada olduğumu anladığım anda anarşi çıkarmak. okulda mıyım? hemen hocaya şaplak at. markette miyim? devir rafları. sokakta mıyım? camı çerçeveyi indir. hatta eline silah hayal et hemen oluşsun, ortamda kaos oluştur. cengiz hanı öldürüp yerine geçmişliğim var bu lucid dreaming sayesinde. tanrının bir hediyesi diye düşünüyorum, bu dünyada yapamadın al sana sanal halini vereyim durumu. çok şükür.
 • bu sabah benim de başıma geldi bu. rüyamda biyoloji sınavına girecektim ki alakasını çözemedim. biyoloji sınavına girmeyeli asır oluyor. tutuşmuşuz, son gece çalışıyoruz birkaç kişiyle. sıçtın mavisini gördük ve aydınlandım. uykuda olduğumu fark ettim ve dersin başından kalkıp cirit attım ortalıkta. sınav öncesi hocayla dalga geçtim. "biyoloji mi kaldı allaşkına, geçin bu işleri" dedim. sınav arkadaşlarım ağızları beş karış açık bana bakıyordu. normal şartlar altında girmeyecek olsam sınava, yine öyle laflar edemem. resmen bir adc gibi 479 ad taşak kasmıştım ve hocayla salvoya giriyordum.