şükela:  tümü | bugün
  • gençlik dönemlerinin 7 numaralı kabusu.

rüyada bir ya da bir kaç namussuz tarafından patana kütene dövülürken, verilen karşılığın hain düşman al sana bombe şeklinde olması durumudur.
    lan heriflerin yumruklar ellerinde belirdiği anda suratıma yapışıyor, benim yumruklar herifin suratından sekip duruyor. sanki enerji kalkanı var şerefsizde.
    elemanın koyduğu yerde volkanlar patlıyor, kutuplar eriyor, kıtalar değişiyor. sıra bana geldimi olaylar bir yavaşlıyor, yumruk ağır çekimde gidiyor falan. yerine vardığında da içi su dolu balon gibi sekiyor herifin yüzünden.
    şöyle bir kasıyorum kendimi rüyada, "hah şimdi ananı da alır gidersin" diyorum, sallıyorum allah ne verdiyse. son sürat hedefine doğru gidiyor yumruk, öteki ucunda olmak istemezsin yani o derece... ama gel gör ki tam herifin çenesini kıracam, yumruk havada dağılıp, açılıyor. herifin suratına ulaştığında artık elim açılmış vaziyette, böyle yanacıklarını okşarcasına aşağı doğru kayıyor.
    hmpfs diyip tekrar deniyorum aynı... sonra tekrar tekrar... ama ne çare.
    lan yanlışlıkla çarpsan adamın gözü şişer işe bak ya...

sonra ne oluyo da ben o rüyadan geçiyorum bilmiyorum valla.

hani öyle şiddet yanlısı bir adam da değilimdir pek ama ne zaman şu rüyayı görsem, random birilerine dalma ihtiyacı duyardım. sonra o da geçerdi tabi... işte öyle bir şey.

not: aradım da bulamadım. * hatta hızımı alamadım google'da arattım uludağ sözlük'ten çıktı. sevindim yalnız değilim bu konuda diye, o yüzden başlığı da aynen açıyorum arak marak... ekşi sözlük'te böyle bir başlıkla karşılaşmamış olmamdan, tüm yazarların sert, koduğunu oturtan insanlar olduğu anlamını çıkarıyorum. hürmetler...
  • rüyada hızlı koşamamak gibidir bi bakıma.
  • geçen gece rüyamda başıma gelen olay.

rüyamda çok yakın bir arkadaşımın sevgilisi bana iş buluyor (evet deli gibi iş arıyorum). o mutlulukla yanıma nedense babamı da alıp iş görüşmesine gitmek için yola çıkıyorum. o kadar mutlu ve heyecanlıyım ki, babamın arabayla insanların götlerine vurmak suretiyle ilerlemesine bile sesimi çıkartmıyorum. ama bu vurmak, trafik canavarlığı gibi değil de çizgi film trafik kazaları gibi, kimseye bir şey olmuyor. hemen ardından yanımızdan geçen biri arabasını önümüze kırıyor ve bizi durduruyor. arabadan çıkmamızla yolumuzu kesen genconun babama saydırması bir oluyor. ama ne küfürler. babam şaşkın şaşkın bakıyor adama, bense miroğlu gibi sabit ve kızgın bir şekilde boşluğa bakıp, dudaklarımı ısırıp, kanatamasam da çok kızıyorum, off ne biçim hem de. asabi genç bütün sülalemizi tanıdığını kanıtlayan küfürleri bitiremeyince ehh yeter lan diyerek vurmaya karar veriyorum fakat yumruk en fazla bir victoria secret mankeni şiddetinde adamın yüzünde patlıyor. adama yumruk mu attım yoksa makas mı aldım kimse bir şey anlamadı. hatta babamdan bir anlık da olsa şüpheli bakışlar geldiğini hissediyorum. ben neden böyle olduğunu, ne yapacağımı düşünürken herkes sağolsun beni bekliyor. en sonunda beynim, en etkili çözümün karşımdakinin burnunu içeriye doğru çökertmek olduğuna hükmedip, bunu kafam vasıtasıyla uygulamaya karar veriyor. işte tam o anda büyük bir sıkıntıyla uyandım. artık dayak yemekten nasıl korktuysam.

ulan zaten 3 yılda bir rüya görüyorum ya da gördüğüm rüyayı hatırlıyorum onda da dayak yememek için uyanıyorum. hayır iş arayan adamım, yarın öbür gün iş görüşmesine gider de bu adamla karşılaşırsam ayakları göte vuraraktan yaldır yaldır kaçarım ordan. ya da kaçmam lan, belli mi olur bir iş çıkar. umut dünyası.*
  • bir çok kez başıma gelen olay. rüyamda yumruk atmak zorunda kaldığımda, bir türlü başaramıyorum. google'da/yahoo answers'da baktım ancak mantıklı bir açıklaması yok gibi. bir kaç kişi "bilinçaltında şiddet yok demek ki" demiş, bir kaç kişi "gerçek hayatta zor bir durumda olduğunu ve yardım alamadığın için bunu rüyalarına yansıtıyorsun" demiş. ben daha fiziksel bir durum olduğunu düşünüyorum ancak bilimsel bir açıklamasını bulamadım.
  • en çok da bir boksöre koyacak durum. düşünsene adamın hayatta en çok övündüğü 2 ton çeken sağ yumruğu rüyada gerilir gerilir gerilir, 150 gramdan yukarı vuramaz. insan sinirden kendini sikmek ister yav.* uyanıp yatağa yorgana işemek ister.
  • asansör rüyası gibi bu da zaman zaman gördüğüm standart rüya aksiyonlarından.

(bkz: rüyada bağırmak isteyip de ses çıkaramamak)
  • rüyada tabancanın tetiğini çekememek şeklinde yaygın bir varyasyonu vardır benim de 100-200 kere başıma gelen. yaygın olduğunu nereden mi çıkarıyorum?

https://www.google.co.uk/…official&client=firefox-a
  • hayırlı olandır. nerden mi biliyorum en azından eşinizin uykuda azı dişini yutmasından hayırlıdır.
  • rüyada koşamamak hatta hızlı yürüyememek gibi bir şey sanırım. esasen hiç rüyamda yumruk atmayı denemedim fakat ne zaman koşacak olsam elim kolum bağlanmış gibi hissediyorum.
  • benim yaşamadığım durum. gayet de sert yumruk atıyorum. hatta öyle sert ki bir gece rüyamda attığım yumruğu gerçekte duvara atmamla uyanmama sebep olacak kadar. sabah el mosmor tabi.