1. sıklıkla başıma gelen olay. tekrar asker olmuşumdur, üzerimde askeri kıyafetler falan vardır.ama tekrar askerlik yaptığımın da bilincindeyimdir bu rüyada.

her seferinde ulan sen enayimisin yaptın ya askerliği niye bidaha yapıtorsun der içimdeki ses,

diğer bi tarafımdan boşver ya bi daha yapsan ne olacak ki zaten şimdi kimseye söyleme millet dötüyle güler sana der içimdeki diğer ses.bu kargaşada uyanırım ben de

uzunca bi süredir görmüyorum ama. yakın bi celpte giderim muhtemelen
  2. başlığı görene kadar sadece benim başıma geldiğini zannettiğimdir. rüyalarımda senede iki üç kez mutlaka askerliğimi tazelerim, böyle dinç tutuyorum kendimi, zira sürekli çatışma halindeyim.
  3. illet birşeydir... yani askerlik gibidir bir yandan, askerlik içinde iken bir an önce bitmesini istersin, askerlikten yıllar sonra ise arkadaşların ile konuşursan hey gidi günler dersin ya, onun gibi...

e be güzel kardeşim, güzel komutanım... sen beni getirmişsin askere 10 sene sonra geri, ama sen 10 senedir aynı rütbede kalmışsın, akranların paşa oldu sen hala tabur komutanısın. ayrıca benden bir daha giymemek üzere çıkardığım o kamuflajların içine ekstradan aldığım 30 kilom ile girebilmemi, dağ tepe zıplamamı bekliyorsun. hele bir bekle 3-4 ay, bir antreman yapalım di mi ? ne o öyle, hemen emir ver, göreve gönder... hazır kıta mıyız biz ?

ne oluyor? bu ne ya? alarm mı ? telefonumun alarmı mı çalıyor ??? vay be, rüya imiş ... ufffffff..... e bari bir kaç el atsaydım g3'ümle, nasıl farkedemedim rüya olduğunu. dur ya, yeniden yatsam hemen rüyama devam edebilir miyim kaldığım yerden? şu land ile de bir kaç tur atarım off-road niyetine... işe de geç kalmamak lazım, of ya... neyse, erteleme nerdeydi , şöyle bir 10 dakika daha... hah !
  4. previously on askerlik kıvamında yaşadığım olay. işin ilginci bu rüyaların askerliği bitirdikten 4-5 yıl sonra ortaya çıkması. bir süre o kadar peşpeşe gördüm ki bu rüyalardan, rüya içinde başka bir rüyayı (yaptığım başka bir askerliği) refere ettiğimi hatırlıyorum. bu rüyayı gören diğerleri gibi bende nizamiye kapısında "yaptım ben askerliği!!" bağrışmaları bir fayda getirmedi. hep daha önce askerlik yaptığım yere geri çağrıldım. hatırladığım kadarıyla en zon 4. kez askere alınıp terhis olmamla son bulmuştu.
  5. uyandığında insana koyan bu değil de tekrar askere alınmayı garipsemediğini hatırlamak oluyor. du. 'du' tabi ne sandın? iki koca sene geçmiş askerde bulunalı, halen askerlik mi göreyim rüyalarımda?
  6. hayatımda gördüğüm en boğucu ve en gerçekçi rüyalardır. tamam kötü bir askerlik geçirdim, ama unutalı da çok oldu yaşadığım sıkıntıları. ama belirli aralıklarla sürekli yeniden askere alındığımı görüyorum rüyamda. ve her seferinde müthiş ruhsal ızdırap çekiyorum. artık son zamanlarda rüyanın içindeyken rüya olup olmadığını da sorgular oldum. ama her seferinde sonunda rüya olmadığına ikna oluyorum rüyamda. mesela son gördüğüm rüyamda "yok ya rüyadır" dedim önce rüyanın içinde. ama o kadar gerçekçi idi ki rüya, "yok ya, bu sefer kesin yine aldılar" dedim. ve her seferinde uyandığımda önce durumu algılama çabası sonra da inanılmaz bir rahatlama oluyor. konu ise hep ortak: terhis edildiğimizde aslında terhis edilmemişiz de izne çıkmışız. rüyamda izinden geri dönüyorum ve terhisime de yaklaşık 1-2 ayım kalmış. şafak 50-60 civarında. allah'ım o nasıl bir buhrandır ve o nasıl bir gerçekliktir. araştırmalı.
  7. sessiz sedasiz yine askerligi yapip son gunlerinde ' ama ben zaten daha once yapmistim. neden bir daha yapiyorum ki?' diye soylendigim durum. yilda bir iki kez oluyor. uyaninca bir rahatlama hissediliyor.
  8. en büyük kabuslarımdandır. askerliğin bittiği ve muğla'da tatilde iken, sevgili ile uyanıp ta her şeyin rüya olduğunun farkına varmak hayatta en fazla endorfin salgıladığım andır.
  9. favori kabuslarımdan biri.

çok sıkıntılı oluyor bu rüya çeşidi. az rüya gören bir insan olduğum için uyandıktan sonra gerçeğe dönmem zor oluyor. benim rüyamdaki sıkıntı, yapmış olduğum askerliği kanıtlayamıyorum gerçek hayatta askerlik yaptığım yere gönderiliyorum, "ben zaten burda askerlik yaptım" desem de kimseyi inandıramıyorum. o kadar kanıksıyorum ki bu durumu farklı zamanlarda bu rüyayı tekrar gördüğümde rüya gerçek birbirine giriyor ve ben "bu başıma daha önce 2 defa geldi, yeter artık" diyerek rüyada isyan ediyorum. bilinçaltı garip bir şey.
  10. en fazla gördüğüm kabus türü.

rüyada tekrar askere alındığını görmek hakkında bilgi verin