şükela:  tümü | bugün
 • başlığı görene kadar sadece benim başıma geldiğini zannettiğimdir. rüyalarımda senede iki üç kez mutlaka askerliğimi tazelerim, böyle dinç tutuyorum kendimi, zira sürekli çatışma halindeyim.
 • illet birşeydir... yani askerlik gibidir bir yandan, askerlik içinde iken bir an önce bitmesini istersin, askerlikten yıllar sonra ise arkadaşların ile konuşursan hey gidi günler dersin ya, onun gibi...

  e be güzel kardeşim, güzel komutanım... sen beni getirmişsin askere 10 sene sonra geri, ama sen 10 senedir aynı rütbede kalmışsın, akranların paşa oldu sen hala tabur komutanısın. ayrıca benden bir daha giymemek üzere çıkardığım o kamuflajların içine ekstradan aldığım 30 kilom ile girebilmemi, dağ tepe zıplamamı bekliyorsun. hele bir bekle 3-4 ay, bir antreman yapalım di mi ? ne o öyle, hemen emir ver, göreve gönder... hazır kıta mıyız biz ?

  ne oluyor? bu ne ya? alarm mı ? telefonumun alarmı mı çalıyor ??? vay be, rüya imiş ... ufffffff..... e bari bir kaç el atsaydım g3'ümle, nasıl farkedemedim rüya olduğunu. dur ya, yeniden yatsam hemen rüyama devam edebilir miyim kaldığım yerden? şu land ile de bir kaç tur atarım off-road niyetine... işe de geç kalmamak lazım, of ya... neyse, erteleme nerdeydi , şöyle bir 10 dakika daha... hah !
 • previously on askerlik kıvamında yaşadığım olay. işin ilginci bu rüyaların askerliği bitirdikten 4-5 yıl sonra ortaya çıkması. bir süre o kadar peşpeşe gördüm ki bu rüyalardan, rüya içinde başka bir rüyayı (yaptığım başka bir askerliği) refere ettiğimi hatırlıyorum. bu rüyayı gören diğerleri gibi bende nizamiye kapısında "yaptım ben askerliği!!" bağrışmaları bir fayda getirmedi. hep daha önce askerlik yaptığım yere geri çağrıldım. hatırladığım kadarıyla en zon 4. kez askere alınıp terhis olmamla son bulmuştu.
 • uyandığında insana koyan bu değil de tekrar askere alınmayı garipsemediğini hatırlamak oluyor. du. 'du' tabi ne sandın? iki koca sene geçmiş askerde bulunalı, halen askerlik mi göreyim rüyalarımda?
 • sessiz sedasiz yine askerligi yapip son gunlerinde ' ama ben zaten daha once yapmistim. neden bir daha yapiyorum ki?' diye soylendigim durum. yilda bir iki kez oluyor. uyaninca bir rahatlama hissediliyor.
 • en fazla gördüğüm kabus türü.
 • bahtsız devenin kutup ayısına randevu vermesidir.
 • en kötü kabuslardan biridir, hani rüyanda seni heyulalar kovalasa, gergedanlar üstünde tepişse böyle korkmazsın. en kötüsü ise rüya ile gerçeği karıştırabilen bazı insanlar vardır misal ben. uyandıktan sonra ananski ben askerliği bitirmemişmiydim lan deyip bir koşu tezkere kağıdını bulup öpüp başının üstüne koyar.

  çok olmadı daha taze gördüm bloguma yazmıştım isteyen buyursun, askerlik mevzusu direk son paragraf.
 • geçenlerde, ben de rüyamda tekrar askerde olduğumu görüyordum, ki "eytere beaa" diye bağırarak uyandırdım kendimi. ne işim var lan.

  daha kötüsü de, askerdeyken, askeriyenin içerisinde rüyalar görmektir.