şükela:  tümü | bugün soru sor
  • rüyada bir bina yahut direğin tepesinden aşağı düşme durumu.

    çocukken sayısız defa bu tip rüyalar gördüğüm için bol bol anlatırım rüyada nasıl düştüğümü. bu konuyla alakalı her konuşmamda "aa bende, evet evet aynısı" diye tepki veren bünyeler çıkıyor. anlaşılan herkesin çocukluğunda rast geldiği bir tür.

    rüyanın başında yüksek bir yerden başlarsınız, aslında unreal tournament diye bi oyun vardı, ona da çok benziyor. sonra istemeye istemeye kendinizi aşağı salıverirsiniz. tam da yere çapmadan önce uyanır, bir soğuk su içersiniz.

    rivayet odur ki, eğer yere çarparsanız bir daha uyanamazmışsınız. saçmadır ama insanın inanası geliyor böyle şeylere. sonuçta insan bir daha uyanamıyorsa böyle bir rüya gördüğünü nasıl anlıyoruz? her neyse, enteresan birşey işte.
  • çocukluğumdan bugüne kadar yakamı bırakmayan merettir. hele bir ara manyaklık derecesinde oluyordu bu. çok yüksek bir yerden düşüyorum sürekli, ama yere çakılma yok. bazen bir yerlere tutuncak gibi olup tutunamama gibi aksiyonlar var renk katmak için heralde. hayır işin kötüsü çığlık atmaya çalışıyorum, sesim çıkmıyor. tam kabus. uyanınca yorgun olmak da cabası. sonuç; uykulardan ırak olası şey.